Bill Gates śmieje się podczas konferencji prasowej.
Źródło: flickr

Największe firmy przeciwko emisji CO2. W projekcie m.in. Microsoft, Nike, Mercedes i Danone

Stanisław JanowskiStanisław Janowski
21 Lipca 2020

Walka ze zmianami klimatu trwa. Według naukowców mamy ostatnią szansę na zmniejszenie globalnej emisji CO2 zanim będzie za późno. Sprawy w swoje ręce biorą największe światowe firmy.

Największe globalne marki zapowiadają czynną walkę z emisją dwutlenku węgla. Według naukowców jest to ostatni dzwonek zanim zmiany, które generuje człowiek okażą się zbyt duże żeby je cofnąć.

Ogromne konsorcjum przeciwko CO2

Microsoft Corp., Nike Inc., Starbucks Corp., Unilever NV, Danone SA to niektóre z firm, które stworzyły nowe konsorcjum, którego celem będzie walka o obniżenie produkcji dwutlenku węgla. W tym celu będą wspólnie zarządzać materiałami, opracowywali strategie i wspólnie działać w celu zmniejszenia emisji CO2. W walce ze zmianami klimatycznymi nie są osamotnieni. Grupa o nazwie “Transform to Net Zero” zawiera również takie firmy jak Mercedes-Benz AG, duńskiego giganta spedycyjnego A.P. Moller-Maersk A/S, indyjską firmę informacyjno-technologiczną Wipro Ltd oraz brazylijską firmę Natura&Co., której członkiem jest między innymi Avon.

Asystent głosowy i konto na selfie w IKO. Nowości w aplikacji mobilnej PKO BPAsystent głosowy i konto na selfie w IKO. Nowości w aplikacji mobilnej PKO BPCzytaj dalej

Współpraca z fundacjami non-profit

Konsorcjum planuje rekrutacje kolejnych członków z najważniejszych gałęzi ekonomicznych świata. Grupa podejmie również współpracę z agencją non-profit Enviromental Defense Fund i będzie z nimi dzieliła informacje na temat cięć w emisji CO2, inwestycji w technologie do tego służące oraz inne punkty nawiązujące do tego projektu.

Opuszczony tankowiec zaczyna przeciekać. Grozi nam katastrofa ekologiczna na niewyobrażalną skalęOpuszczony tankowiec zaczyna przeciekać. Grozi nam katastrofa ekologiczna na niewyobrażalną skalęCzytaj dalej

Microsoft inwestuje ogromne pieniądze

Bill Gates znany jest ze swojego prospołecznego podejścia. Miliarder nie szczędzi pieniędzy na ważne społecznie tematy, a jeżeli chodzi o kwestie zmian klimatu, to twórca Windowsa zainwestował już ponad miliard dolarów w rozwój technologii redukujących wytwarzanie dwutlenku węgla. Według zapewnień Gatesa, Microsoft do 2030 roku firma będzie “carbon negative”, a więc będzie usuwała z atmosfery więcej dwutlenku węgla niż go produkowała. Podobne plany snuje również Amazon, który również obiecał przestrzeganie polityki neutralności emisyjnej.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Opuszczony tankowiec zaczyna przeciekać. Grozi nam katastrofa ekologiczna na niewyobrażalną skalę
  2. Fragment lodowca wielkości Manhattanu spektakularnie się oderwał. Naukowcy uwiecznili zdarzenie na wspaniałym nagraniu
  3. Pole magnetyczne Ziemi może niedługo się odwrócić. Nastąpi to o wiele wcześniej, niż zakładano
  4. Afryka powoli się rozpada. W jej miejscu powstanie nowy ocean

Następny artykuł