Xbox Series X/S
Źródło: Xbox Wire - media assets

Microsoft w końcu udzieliło odpowiedzi. Chodzi o poważne problemy z Xbox Series X

Gabriela SicińskaGabriela Sicińska
27 Listopada 2020

Microsoft zabrał w końcu głos w sprawie spadków płynności pojawiających się podczas gry na nowych Xboxach. Liczba klatek na sekundę znacznie lepiej prezentowała się na PS5, mimo że to Xbox Series X jest sprzętem teoretycznie mocniejszym. Co na to producent?

Jak zwykle przy starcie nowej generacji konsole Sony i Microsoftu porównywane są pod każdym względem na wszelkie możliwe sposoby. Od funkcjonalności, przez tytuły ekskluzywne, po sprawdzanie głośności pracy urządzenia. Tym razem jednak poszło o płynność rozgrywki.


Microsoft wyjaśnia spadki jakości na Xbox Series X


Zarówno profesjonalni recenzenci jak i gracze z zapałem testują możliwości nowej konsoli Microsoftu, wychwytując wzloty i upadki konsoli na każdym możliwym froncie. Choć teoretycznie Xbox Series X jest maszyną o lepszej specyfikacji, w liczbie klatek na sekundę zazwyczaj wygrywa PlayStation 5.


Nie zawsze to Sony jest górą, ale w przeważającej większości przypadków. Teoretycznie fakt, że w przypadku PS5 możemy się cieszyć rozgrywką w 120 fps jedynie grając w DIRT 5, podczas gdy Xbox daje taką możliwość aż ośmiu tytułom, powinien już na starcie dawać konsoli Microsoftu przewagę.

Czarna dziura zaczęła wchłaniać galaktykę, ale przestała. Niesamowite odkrycie naukowcówCzarna dziura zaczęła wchłaniać galaktykę, ale przestała. Niesamowite odkrycie naukowcówCzytaj dalej


Xbox zostaje w tyle


Niestety szybko okazało się już na etapie porównania DIRT 5 na obu konsolach, że faktycznych 120 fps możemy doświadczyć jedynie na PlayStation 5, gdzie liczba detali jest zauważalnie większa względem tego, co widzimy podczas gry na Xboxie.


Podobne problemy występują w przypadku innych gier takich jak Assassin’s Creed Valhalla czy Watch Dogs: Legion. Trzeba jednak przyznać, że Microsoft zdaje się lepiej sobie radzić w przypadku gier multiplayerowych. Nowe Call of Duty utrzymuje na Xboxie stałe 60 klatek podczas wymagających scen z ray-tracingiem, podczas których konsola Sony często spada nawet dwadzieścia klatek niżej.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Czarna dziura z Drogi Mlecznej zachowuje się podejrzanie. Naukowcy tłumaczą dziwne zjawisko
  2. Najlepsza i najprostsza surówka z ogórków kiszonych. Warto ją jeść z ważnego powodu
  3. Samsung wydał oficjalne oświadczenie. Koniec popularnych smartfonów, fani są załamani


Co na to Microsoft?


„Jesteśmy świadomi problemów z wydajnością w pewnej liczbie zoptymalizowanych pod Xbox Series X|S tytułów i aktywnie współpracujemy z naszymi partnerami w celu zidentyfikowania oraz rozwiązania tych problemów, aby zapewnić jak najlepsze wrażenia.


Ponieważ dopiero rozpoczynamy nową generację konsol, nasi partnerzy dopiero teraz odkrywają, co one potrafią. Spodziewamy się drobnych poprawek błędów, w czasie gdy będą się uczyć, jak w pełni wykorzystać naszą nową platformę.


Z niecierpliwością czekamy na dalszą współpracę z developerami w badaniu możliwości Xbox Series X | S w przyszłości”

Przeskanowali mumię, odkryli przerażającą prawdę. Naukowcy nie mogli uwierzyćPrzeskanowali mumię, odkryli przerażającą prawdę. Naukowcy nie mogli uwierzyćCzytaj dalej


Nadzieja na poprawę

Microsoft zapewnia w swoim komunikacie, że spadki płynności w grach są wynikiem faktu, iż developerzy gier muszą nauczyć się odpowiednio optymalizować swoje produkcje pod możliwości konsoli.


Miejmy nadzieję, że nadchodzące aktualizacje wyeliminują te błędy i nowa generacja zostanie wówczas prawdziwie doceniona.

Niesamowita oferta w Lidlu. Telewizor z 4K Niesamowita oferta w Lidlu. Telewizor z 4K "za grosze"Czytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE W NASZYCH SERWISACH:

  1. Oliwia ze "Ślubu od pierwszego wejrzenia" pozuje w nietypowej sukni. Fani: "wyglądasz jak milion dolców"
  2. Świętokrzyskie. Czy amstaff zagryzł właściciela? Znamy przyczynę śmierci 48-latka pozbawionego głowy
  3. Niezwykłe doniesienia naukowców. Ogromna tajemnica Ziemi i Wenus
  4. Paradoks czarnych dziur. Naukowcy od lat głowią się nad odpowiedzią
  5. Wirus w Minecrafcie? Eksperci ostrzegają przed niebezpiecznym oprogramowaniem
  6. Na jaw wyszło, kto mógł być selekcjonerem Polaków. Boniek wybrał Brzęczka zamiast byłego piłkarza Interu Mediolan
  7. Mogło dość do tragedii, zahamował w ostatniej chwili. Są ranni, policja bada miejsce zdarzenia

Następny artykuł