Milionerzy
Źródło: youtube.com/tvnpl/kadr z filmu

Hubert Urbański zaskoczył wszystkich w Milionerach. Publiczność zamarła, chodzi o przerażające praktyki

Kuba WielochKuba Wieloch
3 Listopada 2020

W teleturnieju „Milionerzy” emitowanym na stacji TVN padło pytanie o przerażające praktyki stosowane wobec kobiet. Uczestniczka nie była pewna odpowiedzi i musiała skorzystać z koła ratunkowego. Chodzi o krępowanie stóp.

Milionerzy wciąż wywołują ogromne emocje wśród telewidzów. Teleturniej wciąż należy do najchętniej oglądanych programów wśród Polaków i nic dziwnego, któż nie chciałby wygrać miliona złotych?

Milionerzy wciąż popularni

Pomimo tego, że program jest emitowany od ponad 10 lat, widzowie wciąż gromadzą się przed telewizorami, by oglądać uczestników chcących wygrać główną nagrodę.

Najpotężniejszy statek kosmiczny w historii ludzkości. SpaceX zaprezentowało StarshipNajpotężniejszy statek kosmiczny w historii ludzkości. SpaceX zaprezentowało StarshipCzytaj dalej

Teleturniej jest bezustannie prowadzony przez charyzmatycznego Huberta Urbańskiego, który potrafi zbudować napięcie jak żadna inna osoba.

Tym razem uczestniczka natrafiła na dość ciężkie pytanie na wczesnym etapie gry. Aby wygrać 2000 złotych musiała mieć wiedzę na temat przerażających praktyk stosowanych jeszcze do niedawna w pewnym kraju. Jak więc brzmiało pytanie?

W którym kraju praktykowano krępowanie stóp kobietom, co miało im zapewnić zamążpójście?

a) W Chinach

b) W Indiach

c) W Egipcie

d) W Australii

Uczestniczka została zaskoczona powyższym pytaniem i początkowo nie znała odpowiedzi. Na sali również wyczuwalne było napięcie wśród publiczności, która jakby zamarła po usłyszeniu pytania.

Księżyc może mieć swojego Księżyc może mieć swojego "bliźniaka" i naukowcy go znaleźli. Niesamowite wieściCzytaj dalej

Zawodniczka zmuszona byłą skorzystać z koła ratunkowego i wybrała telefon do przyjaciela. „Przyjacielem” był jej ojciec, który po chwili zastanowienia udzielił podpowiedzi swojej córce.

DZISIAJ GRZEJE:

1. Ogromna rewolucja w Poczcie Polskiej. Zmiany dotrą do wielu miast. Koniec z długimi kolejkami?

2. Rząd wkrótce zamknie całą Polskę? Morawiecki przedstawił wizję całkowitego lockdownu

Telefon do ojca

Ojciec uczestniczki wskazał odpowiedź a) W Chinach, zaznaczył jednak, że nie jest pewien swojego wskazania na 100%. Zawodniczka postanowiła jednak zaufać swojemu tacie i zaznaczyła odpowiedź wskazaną odpowiedź.

Przed tym małej podpowiedzi udzielił jeszcze sam Hubert Urbański, mówiąc, że chodzi o krępowanie stóp w taki sposób, aby nabrały one nietypowego kształtu. Był to niezwykle bolesny proces, który prowadził do stałego uszkodzenia kończyny.

Uczestniczka miała szczęście i zaznaczyła prawidłową odpowiedź. Rzecz jasna do tego typu praktyk dochodziło na terenie Chin, gdzie nietypowy kształt stóp u kobiet był uznawany za niezwykle atrakcyjny.

Przerażająca praktyka krępowania stóp

Praktyka krępowania stóp wywodzi się z X-wiecznych terenów współczesnych Chin. Tradycja ta utrzymywana była jeszcze do początków XX wieku. Młodym dziewczętom bandażowano stopy w celu ich wizualnego skrócenia i konkretnej deformacji.

Zabieg został zakazany dopiero w 1912 roku, po powstaniu Republiki Chińskiej, natomiast po utworzeniu Chińskiej Republiki ludowej został całkowicie zabroniony pod groźbą kary. Obyczaj był źródłem cierpienia milionów kobiet, gdyż był on niezwykle bolesny i nieodwracalny.

PS5 się wyprzedało. Sony potwierdza brak sprzedaży w dniu premieryPS5 się wyprzedało. Sony potwierdza brak sprzedaży w dniu premieryCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Adoptował ciężarną suczkę pitbulla. Nie mógł uwierzyć, gdy zaczęła rodzić
  2. Doprowadził do wypadku, wyprzedzając na trzeciego. Ucierpiały trzy osoby, jedna nie żyje
  3. Ogromna rewolucja w Poczcie Polskiej. Zmiany dotrą do wielu miast. Koniec z długimi kolejkami?
  4. TVP z kolejną wpadką. W wiadomościach cytowali wpis liderki Strajku Kobiet z Twitera. Okazał się fałszywy
  5. CERT alarmuje. Klienci InPost celem ataków hakerskich. Można stracić wszystkie oszczędności
  6. Wyszło na jaw. Wiadomo, która z kandydatek rolnika poszła z nim na wesele. Zdradził ich zespół muzyczny
  7. Od 15 lat nie ścinała włosów. Efekt, jaki udało jej się uzyskać, powala na kolana

Następny artykuł