milionerzy
Źródło: YouTube/tvnpl/Kadr z filmu

Milionerzy: Padło pytanie o milion złotych. Urbański prawie spadł z krzesła

Artur ŁokietekArtur Łokietek
6 Października 2020

W ostatnim odcinku Milionerów padło bardzo ciekawe pytanie. Zaskoczyło ono zarówno samego uczestnika, jak i Huberta Urbańskiego. Do wygrania było główna nagroda w postaci miliona złotych! Poradziłbyś sobie?

Milionerzy to już legendarny program TVNu. Bardzo charyzmatyczny prowadzący, Hubert Urbański, zadaje pytanie, których zwieńczeniem jest to o milion złotych! Uczestnicy muszą wykazać szeroką wiedzą o świecie, sprytem, a także... szczęściem.

Milionerzy - padło pytanie za milion!

Podczas ostatniego odcinka Milionerów padło kolejne pytanie za milion złotych! Uczestnik m

Naukowcy odkryli tajemnicze sygnały z kosmosu. Zamarli, gdy odkryli jeden szczegółNaukowcy odkryli tajemnicze sygnały z kosmosu. Zamarli, gdy odkryli jeden szczegółCzytaj dalej

ógł mieć jednak problem, bo jeszcze w poprzednim odcinku wykorzystał on ostatnie koło ratunkowe przy pytaniu za pół miliona, które brzmiało:

Dwutlenek ceru:
a) Zaradzi dziurze w rajstopach b) Posłuży do polerowania szkła c) To środek przeciwwymiotny d) Nie istnieje

Wtedy jego przyjaciel okazał się nieoceniony, gdyż pomógł prawidłowo wybrać odpowiedź b) Posłuży do polerowania szkła. To jednak oznaczało również walkę o okrągły milion złotych. Dopiero w kolejnym odcinku mogliśmy przekonać się, jak będzie ono brzmiało. Hubert Urbański w końcu je zadał, a u uczestnika wywołało to nie lada konsternację. Pytanie o okrągły milion złotch brzmiało:

Żydowskie Święto Świateł, zwane też Chanuką trwa osiem dni. Ile świątecznych świec płonie ósmego dnia na specjalnym świeczniku?

a) sześć b) siedem c) osiem d) dziewięć

Uczestnik miał więc problem. Zdobył już pół miliona złotych, ale bardzo chciał zaryzykować. Nie mając dostępu do żadnej formy pomocy, postawił wszystko na odpowiedź B, jednak okazało się to złym wyborem. Musiał on zakończyć grę z gwarantowaną kwotą 40 tysięcy złotych. Warto wiedzieć jednak, że Chanuka to radosne święto, w którym Żydzi witają grudzień. Święto trwa osiem dni, a każdego z nich zaplana jest jedna świeca na specjalnym, dziewięcioramiennym świeczniku. Na koniec pali się więc osiem świec. Prawidłowa odpowiedź na pytanie o milion to właśnie odpowiedź c) osiem.

Hakerzy włamali się na konta społecznościowe posłanki. Wiemy jak się zabezpieczyć, jest jeden ważny szczegółHakerzy włamali się na konta społecznościowe posłanki. Wiemy jak się zabezpieczyć, jest jeden ważny szczegółCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

1. Czeka nas niezwykle mroźna i śnieżna zima? Model matematyczny już przewidział dla nas przyszłość

2. Gwiazda filmu "Kogel-mogel" jest w ciąży. Aktorka pochwaliła się ciążowym brzuszkiem na Instagramie

Pytania o milion

Główną nagrodą w programie Milionerzy jest okrągła suma miliona złotych. Pierwszy odcinek wyemitowano na stacji TVN 3 września 1999 r. i co chwila nagrywane są nowe odcinki, jedak z niewielkimi przerwami. Niezmiennie teleturniej ten odznacza się charymatycznym prowadzącym jakim jest Hubert Urbański. Do tej pory główna wygrana miliona złotych padła w programie trzy razy - w odcinku z 28 marca 2010, 21 marca 2018 oraz z 14 marca 2019 roku. Wszystkich pytań o milion było znacznie więcej i już wcześniej spisaliśmy je dla Was w tym artykule. Tam także możecie spróbować własnych sił i próbować odpowiedzieć na nie. Kto wie, być może mielibyście szanse na zdobycie miliona złotych.

Pacjenci trafią na Stadion Narodowy. Rusza budowa szpitali polowych w całym kraju, wiemy gdzie powstanąPacjenci trafią na Stadion Narodowy. Rusza budowa szpitali polowych w całym kraju, wiemy gdzie powstanąCzytaj dalej

Każdy może wygrać milion

"Wysoka wygrana w zamian za wiedzę, którą w zasadzie posiadamy wszyscy. Pytania w "Milionerach" nie należą chyba do najtrudniejszych na rynku, a dużą rolę odgrywa czynnik psychologiczny" - mówił w wywiadzie dla Onetu Hubert Urbański zapytany o to, co jest najciekawszym czynnikiem zachęcającym do oglądania tego programu. MIlionerzy emitowani są codziennie na programie TVN o godzinie 20:55. Jeżeli dany uczestnik nie zakończy swojej gry w konkretnym odcinku, to rozpoczyna on następny od momentu, w którym skończył się odcinek.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Dyrektor firmy nie wiedział, że w windzie jest monitoring. Bezlitośnie potraktował bezbronnego szczeniaka
  2. Sernik bez sera? Błyskawiczny deser, który dosłownie rozpływa się w ustach, zrobisz z kaszy i produktów, które każdy ma w kuchni
  3. Rewolucyjne "kotletopierogi". Stukrotnie lepsze niż schabowe, mielone i pierogi
  4. W Milionerach gigantyczne emocje. Hubert Urbański aż osłupiał, już wkrótce wszystko się wyjaśni
  5. Masz banknot 10 zł? Koniecznie przeszukaj portfel, może być wart prawdziwą fortunę
  6. "Ruszyła lawina, nie powstrzyma jej lichy płotek" Dr Grzesiowski ocenia strategię walki z epidemią i apeluje o ważną rzecz

Następny artykuł