milionerzy
Źródło: tvnpl - wideo - /watch?v=gbb76oAIhB4&ab_channel=tvnpl

Milionerzy: Uczestniczka była w szoku, dostała za trudne pytanie. Mało kto zna prawidłową odpowiedź

Artur ŁokietekArtur Łokietek
20 Października 2020

W Milionerach nie ma lekko. Hubert Urbański ponownie przeczytał pytanie, na które odpowiedź wcale nie była taka prosta. Dotyczyło ono niezbyt popularnego sposobu na pozbycie się kaca. Znalibyście odpowiedź?

Hubert Urbański codziennie od poniedziałku do piątku czyta pytania, które dla wielu uczestników nie są wcale tak łatwe, jak mogłoby nam się zdawać, gdy siedzimy przed telewizorami. W ostatnim odcinku padło pytanie dotyczące medykamentu na kaca, jednak uczestniczka okazała się abstynentką.

Milionerzy: wielkie emocje i trudne pytania

Oczywiście dla nas, ludzi siedzących w domach przed telewizorami, wiele pytań wydaje się zadziwiająco wręcz łatwych. Wtedy też przypuszczamy, że udzielilibyśmy prawidłowej odpowiedzi bez żadnego problemu. Tak się, rzecz jasna, może wydawać, jednak gdy do tego wszystkiego dochodzą wielkie emocje, możliwość straty szansy na wygranie wielkich pieniędzy i presja publiczności to całe zadanie już przestaje być tak łatwe. W ostatnich odcinkach popularnego teleturnieju emitowanego przez TVN pojawiło się parę pytań, które z pewnością spędzają sen z powiek uczestników cały czas. Co ciekawe, ostatnio padło pytanie, które miało wszystkie błędne odpowiedzi. Brzmiało ono: "Jakiej pasji oddawał się Paul Newman?" a uczestnik musiał wybrać jedną z odpowiedzi: "a) Pływaniu synchronicznemu, b) Rajdom samochodowym, c) Uprawie baobabu, d) Hodowli jedwabników". Żaden fan motoryzacji nie może powiedzieć, że to odpowiedź B, gdyż Paul Newman uprawiał nie tyle rajdy samochodowe, co "wyścigi". Istotna różnica polega na tym, że rajdy są przeprowadzane zazwyczaj na drogach publicznych w specjalnych wersjach osobowych samochodów, a wyścigi na specjalnym torze.

Fotowoltaika na wieczność. Panele słoneczne, które mogą działać do kolejnego tysiącleciaFotowoltaika na wieczność. Panele słoneczne, które mogą działać do kolejnego tysiącleciaCzytaj dalej

Niebywale ciężkie pytanie

W ostatnim odcinku popularnego show wśród odpowiedzi znalazła się na szczęście ta bez błędu, jednak samo pytanie było zaskakująco trudne. Nawet sam Hubert Urbański wydawał się dość zaskoczony poziomem tego pytania, które w istocie powinno być bezproblemowe dla każdego, kto od czasu do czasu raczy się w trunkach alkoholowych. Problem jednak pojawił się taki, że uczestniczka która miała na nie odpowiedzieć sama przyznała, że od pięciu lat nie spożywa napojów alkoholowych, jest więc abstynentką. Wtedy mogliśmy zauważyć zakłopotanie na jej twarzy. Pytanie zaś brzmiało:

Która lecznicza woda mineralna znana jest z tego, że łagodzi objawy nadużycia alkoholu?

A) zuber
B) józef
C) słotwinka
D) kryniczanka

Oszuści grasują, fałszywe aplikacje infekują telefony. Warto zobaczyć, czy nie masz jej na swoim urządzeniuOszuści grasują, fałszywe aplikacje infekują telefony. Warto zobaczyć, czy nie masz jej na swoim urządzeniuCzytaj dalej

Znacie może prawidłową odpowiedź? Dość powiedzieć, że sam temat nie jest najpopularniejszy, a dziś coraz mniej osób spożywa raczej lecznicze wody mineralne. Uczestniczka nie miała pojęcia którą odpowiedź wybrać, dlatego zdecydowała się na opuszczenie programu i zachowanie sumy 20 tysięcy złotych, co i tak jest bardzo imponującą kwotą. A może Wy znacie prawidłową odpowiedź? Tą jest A, czyli zuber.

DZISIAJ GRZEJE:

1. Księżyc pełnił kiedyś niezwykle ważną funkcję. Niesamowite odkrycie naukowców

2. Naukowcy odkryli nowy objaw zakażenia koronawirusem. Dotyczy głównie kobiet

Lecznica woda na kaca

W Polsce znajduje się wiele różnych źródeł z których czerpana jest tzw. "lecznicza woda", która wzbogacona jest po prostu o mikroelementy i składniki znacząco wpływające na poprawę funkcjonowania naszego organizmu. Jedną z nich jest mineralna woda lecznicza zuber, która wydobywana jest z czterech różnych odwiertów o głębokości nawet kilometra znajdujących się nieopodal Góry Parkowej. Nazwa pochodzi od geologa Rudolfa Zubera, który zaproponował na początku XX wieku wykonanie odwiertów dla lokalnego uzdrowiska. Woda ta dziś słynie z leczenia nadkwasoty, pomaga w utrzymaniu prawidłowej wagi ciała, zapobiega chorom układu krwiotwórczego, leczy niedoczynność tarczycy, skazę moczanową, a przede wszystkim właśnie łagodzi kaca, czyli wszelkie niezbyt pożądane efekty uboczne wypicia zbyt dużej ilości alkoholu. Wodę tę należy jednak stosować zgodnie z wytycznymi lekarza.

Uwaga, Play24 wprowadziło ważną aktualizację. Wszyscy abonenci powinno się pilnie zainteresowaćUwaga, Play24 wprowadziło ważną aktualizację. Wszyscy abonenci powinno się pilnie zainteresowaćCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Koniec z kolejkami w sklepach. Nowe rozwiązanie znacznie ułatwi zakupy podczas pandemii
  2. Zderzenie Audi z autobusem w Katowicach - Kto zawinił?
  3. Ślady kobiety i dziecka z epoki lodowcowej. Niesamowita historia dwójki pradawnych ludzi, naukowcy oniemieli z zachwytu
  4. Sony zaprezentowało interfejs dla graczy w PS5. Innowacje widać gołym okiem
  5. Mars widoczny gołym okiem? Jest prosty sposób, teleskop i lornetka będą zbędne
  6. Pies rzucił się na małego chłopca. Niebywałe, co wydarzyło się sekundę później
  7. Przykre wieści obiegły całą Polskę. Nie żyje zasłużony dla kraju

Następny artykuł