Hubert Urbański, prowadzący program Milionerzy na TVN-ie.
Źródło: YouTube/tvnpl

Czy koniec "Milionerów" jest bliski? Ujawniono niepokojące dane

Stanisław JanowskiStanisław Janowski
27 Września 2020

Milionerzy to jeden z najpopularniejszych programów stacji TVN. Teleturniej od lat zbiera przed telewizorami milionową publikę i skutecznie konkuruje z ramówkami konkurencyjnych stacji. Jak pokazują ostatnie dane, ta sytuacja może się już niedługo zmienić.

Milionerzy ruszyli trzy tygodnie temu z kolejnym sezonem w jesiennej ramówce TVN-u. Tegoroczną serię ogląda średnio 1,76 miliona osób. Chociaż są to bardzo dobre wyniki (w ogólnym zestawieniu w tym czasie, Milionerzy przegrywają jedynie z ramówką TVP 2, gdzie emitowane są największe serialowe hity), to w porównaniu z zeszłym rokiem jest to znacznie gorszy wynik.

Ważna decyzja dla klientów Play. Sieć musi zwrócić pieniądzeWażna decyzja dla klientów Play. Sieć musi zwrócić pieniądzeCzytaj dalej

Milionerzy po raz kolejny wrócili na antenę

Po raz pierwszy Milionerzy na antenie TVN-u zagościli w 1999 roku. Wtedy emisja trwała do 2003. Następnie nowe odcinki popularnego programu pojawiły się w styczniu 2008 roku, a ostatni odcinek został zaprezentowany widzom pod koniec 2010 roku. Następnie Milionerzy zostali zdjęci z ramówki, ponieważ prowadzący teleturniej, czyli Hubert Urbański, przeszedł do konkurencyjnej Telewizji Polskiej, gdzie w 2011 roku został prowadzących “The Voice of Poland”. Teleturniej został ponownie dodany do ramówki stacji TVN w 2017 roku i od tego czasu jest obecny bez przerwy.

DZISIAJ GRZEJE:

1. PKO BP ostrzega, pieniądze znikają z kont. Ataki hakerskie, dotyczy wszystkich klientów

2. 1500 zł dodatku miesięcznie. Wiceminister właśnie potwierdził wejście nowej dopłaty

Księżyc może być trudniejszy do skolonizowania niż myśleliśmy. Naukowcy podają powódKsiężyc może być trudniejszy do skolonizowania niż myśleliśmy. Naukowcy podają powódCzytaj dalej

Milionerzy w ramówce TVN. Jaka przyszłość czeka program?

Milionerzy są emitowani na TVN-ie od poniedziałku do czwartku o godzinie 20:55. Z danych podawanych przez Nielsen Audience Measurement wynika, że do 19 września dwanaście wyemitowanych odcinków Milionerów śledziło 1,76 miliona osób co w porównaniu z analogicznym czasem w zeszłym roku stanowi spadek o 210 tysięcy osób. Jednocześnie wynik ten przekłada się na 11,89% udziałów w rynku telewizyjnym wśród wszystkich grup widzów oraz 12,13% w grupie komercyjnej.
Dotychczas najwięcej osób zebrał odcinek Milionerów emitowany 19 września 2020 roku. Wtedy 2,48 miliona widzów wybrało TVN do wieczornego seansu. Co więcej jak wynika z badań, wszystkie najchętniej oglądane odcinki Milionerów emitowane są w czwartki, co wiąże się z faktem, że w tym dniu największa konkurencja TVN-u, czyli Telewizja Polska, nie nadaje swoich najpopularniejszych seriali, takich jak “M jak Miłość”, czy “Na dobre i na złe”.

Sony w coraz gorszej sytuacji, Playstation 5 o dziwo może skorzystać. Absurdalny fenomenSony w coraz gorszej sytuacji, Playstation 5 o dziwo może skorzystać. Absurdalny fenomenCzytaj dalej

Czy Milionerzy znikną z ramówki TVN-u?

Co prawda tegoroczny spadek oglądalności Milionerów jest widoczny. Jednak nie zmienia to faktu, że teleturniej w dalszym ciągu pozostaje jednym z ulubionych programów widzów w Polsce i chociaż nie generuje tak dużego zainteresowania, jak chociażby hitowowe seriale TVP, to wciąż zbiera przed ekranami miliony widzów. W obecnym momencie ciężko więc stwierdzić jaka przyszłość czeka legendarny program, w którym uczestnicy walczą o dołączenie do grupy tytułowych Milionerów.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Zobaczył na telefonie twarz zmarłego opiekuna i nie wytrzymał. Reakcja zwierzaka łamie serce
  2. Pracownik sklepu spożywczego usłyszał wrzaski w toalecie. Otworzył drzwi i stanął jak wryty
  3. Sony w coraz gorszej sytuacji, Playstation 5 o dziwo może skorzystać. Absurdalny fenomen
  4. Dziecko zasnęło z ładowarką. Doszło do tragedii, a można było jej zapobiec
  5. Sony w coraz gorszej sytuacji, Playstation 5 o dziwo może skorzystać. Absurdalny fenomen
  6. Minister Zdrowia przekazał pilny komunikat. Dotyczy każdego Polaka

Następny artykuł