Milionerzy
Źródło: YouTube/tvnpl/Kadr z filmu

Milionerzy: Musiał wykorzystać ostatnie koło ratunkowe by odpowiedzieć na pytanie. Nie spodziewał się

Artur ŁokietekArtur Łokietek
29 Września 2020

W Milionerach padło pytanie, które sprawiło uczestnikowi nie lada zagwozdkę. Został on zmuszony do wykorzystania ostatniego koła ratunkowego. Tym razem chodziło o NATO. Znalibyście prawidłową odpowiedź?

"Milionerzy są banalni" - często zdajemy sobie myśleć, gdy oglądamy popularne program TVNu w domowym zaciszu. Gdy jednak dochodzi do tego stres, pojawiają się dodatkowe problemy, które znacznie zmieniają nasze postrzeganie pytań.

Milionerzy: pytanie o NATO

Wyemitowany niedawno odcinek Milionerów obfitował w stres, szczególnie dla uczestnika, który rozpoczynał program pytaniem za pięć tysięcy złotych. Wtedy Hubert Urbański zapytał Łukasza Jędrysa z Olsztyna o to, co to "Pole Position" co oczywiście jest sportowym terminem oznaczającym pierwszą pozycję startową w szeregu wszystkich uczestników danego wyścigu i kojarzy się ze sportami motorowymi. Na szczęście olszytnianin bez problemu poradził sobie z tym pytaniem i przeszedł do kolejnego, w którym do zdobycia miał już 10 tysięcy złotych. To jednak okazało się już znacznie trudniejsze, choć uczestnik miał swoje typy od samego początku. Pytanie dotyczyło NATO:

Którego państwa nie przyjęto do NATO w 1999 roku?
A: Węgier B: Polski C: Czech D: Słowacji

Tama w polskim mieście w coraz gorszym stanie. Grozi nam ogromna katastrofa?Tama w polskim mieście w coraz gorszym stanie. Grozi nam ogromna katastrofa?Czytaj dalej

Problemy z kołami ratunkowymi

Uczestnik od samego początku wiedział, że na pewno do NATO w 1999 roku przystąpiła Polska. Nie był on jednak pewien pozostałych krajów. Po pewnym czasie zastanawiał się nad odpowiedzią A, czyli Węgier. Choć zastanawiał się nad udzieleniem tej odpowiedzi, zdecydował, że wykorzysta ostatnie koło ratunkowe, jakie mu pozostało. W poprzednim odcinku został on zmuszony do wykorzystania dwóch poprzednich kół, czyli pytania do publiczności i pół na pół przy okazji trzeciego pytania, wartego dwa tysiące złotych. Pytanie brzmiało wtedy:

DZISIAJ GRZEJE:

1. Najdziwniejsze odpowiedzi w "Jeden z dziesięciu". Aż trudno uwierzyć, że padły na wizji

2. Pola Raksa gwiazdą “Czterej pancerni i pies”. Tak dzisiaj wygląda gwiazda serialu

Groomer zadba o wygląd twojego:
A: auta B: psa C: basenu D: trawnika

NASA uwieczniła coś bardzo dziwnego. Naukowcy aż przecierali oczy ze zdumienia, gdy zobaczyli niezwykłą kometęNASA uwieczniła coś bardzo dziwnego. Naukowcy aż przecierali oczy ze zdumienia, gdy zobaczyli niezwykłą kometęCzytaj dalej

Uczestnik zastanawiał się nad odpowiedzią, jednak zdecydował, że wykorzysta pytanie do publiczności, które wyraźnie podzieliło publikę - po 47 procent osób było za odpowiedzią B, jak i D. Po wykorzystaniu drugiego koła, zostały mu tylko dwie odpowiedzi i wybrał B, czyli psa. Jednak przy okazji pytania o NATO ponownie pojawiły się problemy i olsztynianin zdecydował się na wzięcie telefonu do przyjaciela. Ten poradził mu, aby zaznaczył odpowiedź D. Słowacji i właśnie ta odpowiedź okazała się trafna.

Kraje, które dołaczyły do NATO

NATO, czyli Organizacja Traktatu Północnoatlantyckiego w chwili utworzenia była organizacją, która za główny cel wzięła utworzenie obrony przed ZSRR i krajami satelickimi. Po rozpadzie ZSRR ustanowiono, że NATO będzie pełnić funkcję gwaranta bezpieczeństwa militarnego pomiędzy państwami członkowskimi, jak i organizacji, która zapobiegać ma konfliktom. W 1999 roku do NATO dołączyły trzy państwa, czyli Polska, Węgry i Czechy. Dopiero w 2004 do organizacji dołączyła Słowacja, wraz ze Słowenią, Estonią, Bułgarią, Litwą, Łotwą i Rumunią.

Uwaga na nowe metody oszustów. Kobieta wysłała niewinnego SMS-a i straciła fortunęUwaga na nowe metody oszustów. Kobieta wysłała niewinnego SMS-a i straciła fortunęCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Xbox Series X? Testy, które potwierdzają zmianę jakościową
  2. Playstation 5: Rozebrał nowego pada DualSense na części i wrzucił zdjęcia do sieci. Nie uwierzysz, jak sprzęt wygląda od środka
  3. Windows XP był plagiatem? Wyglądał łudząco podobnie
  4. Ważna decyzja dla klientów Play. Sieć musi zwrócić pieniądze
  5. Wysyp kawę na folię i ją podpal. Piorunujący efekt jest natychmiastowy
  6. Wenus wyglądała kiedyś zupełnie inaczej? Przełomowe odkrycie naukowców

Następny artykuł