milionerzy
Źródło: YouTube/tvnpl/Kadr z filmu

W Milionerach padło najcięższe pytanie w historii programu? Widownia zamarła, gdy je usłyszała

Artur ŁokietekArtur Łokietek
30 Września 2020

Milionerzy potrafią zaskoczyć nas pytaniami. W ostatnim odcinku jedno z nich okazało się znacznie trudniejsze, niż można byłoby sądzić. Nic w tym zresztą dziwnego, skoro można było zdobyć aż 125 tysięcy złotych.

Milionerzy to jeden z najpopularniejszych programów emitowanych aktualnie w telewizji TVN. Charyzmatyczny prowadzący, trudne pytania i mnóstwo pieniędzy do zdobycia, czegóż chcieć więcej?

Masz bankot 10 zł? Koniecznie przeszukaj portfel, może być wart prawdziwą fortunęMasz bankot 10 zł? Koniecznie przeszukaj portfel, może być wart prawdziwą fortunęCzytaj dalej

MIlionerzy i milionerzy

Do tej pory w historii legendarnego już na całym świecie programu (bo warto pamiętać, że jest on tworzony na licencji), w naszym kraju padły łącznie trzy odpowiedzi za milion. Pierwszym polskim milionerem został w 2010 roku Krzysztof Wójcik, który musiał odpowiedzieć na pytanie dotyczące instrumentu, na którym gra Czesław Mozil. Do wyboru uczestnik miał cztery odpowiedzi: A. na kornecie B. na akordeonie C. na djembe D. na ksylofonie i poprawnie udało mu się udzielić odpowiedzi B. na akordeonie. Kolejną osobą, która zdobyła milion nagrody okazała się Maria Romanek w 2018 roku, emerytowana nauczycielka języka polskiego. Przeznaczyła ona wygraną na pomoc potrzebującym dzieciom i renowację zabytkowego cmentarza. Ostatnią milionerką okazała się Katarzyna Kant-Wysocka z Gdańska, która na ostatnie dwa pytania udzieliła prawidłowych odpowiedzi mimo tego, że nie miała już żadnych kół ratunkowych.

Trudne pytanie w Milionerach

Choć Milionerzy to program, który oglądany w domowych warunkach może wydawać się banalnie wręcz prosty, warto pamiętać, że podczas jego nagrywania uczestnicy często doświadczają sporych ilości stresu. To właśnie on powoduje, że z pozoru błahe i łatwe pytania okazują się czasami granicami trudnymi do przekroczenia. W ostatnim odcinku również znalazły się takie pytania, ale to pytanie za 125 tysięcy złotych okazało się prawdziwym wyzwaniem. Brzmiało ono tak:

Naukowcy przecierają oczy ze zdumienia. Odkryli na Marsie coś niezwykłegoNaukowcy przecierają oczy ze zdumienia. Odkryli na Marsie coś niezwykłegoCzytaj dalej

Czego najwięcej jest w składzie chemicznym bursztynu?

A: tlenu B: wodoru C: siarki D: węgla

To pytanie mogło faktycznie okazać się dla wielu niezwykle ciężkim kawałkiem chleba, w końcu skład chemiczny bursztynu to nie jest rzecz, którą zapamiętujemy ze szkoły ani coś, co jest "wiedzą oczywistą", którą zna każdy. Jaka, Waszym zdaniem, jest prawdłowa odpowiedź?

DZISIAJ GRZEJE:

1. Najdziwniejsze odpowiedzi w "Jeden z dziesięciu". Aż trudno uwierzyć, że padły na wizji

2. Niektórzy z nas mają "złotą krew" lub dodatkowe żebro. Jakie jeszcze cechy niezwykle rzadko występują u ludzi?

Skład chemiczny bursztynu

Zapewne dla wprawionych znawców tematów lub osób interesujących się chemią, udzielenie prawidłowej odpowiedzi nie było wcale niczym wymagającym. Oczywiście prawidłową odpowiedzią jest tu odpowiedź D. węgla. Bursztyn to twór pochodzenia żywicznego, który powstaje na skutek beztlenowych procesów geologicznych, dzięki którym zmienia się stan skupienia żywicy. Generalnie na jego skład chemiczny składa się dość spora liczba różnych związków, jednak najliczniejszym jest właśnie węgiel, który stanowi blisko 67 - 80 procent całości. Liczna jest również siarka, zaś tlenu i wodoru uświadczymy tam najmniej. Bursztyn to nie tylko bardzo ładna ozdoba, którą używa się do tworzenia wyrobów jublierskich, ale też cenny materiał palontologiczny, gdyż często możemy znaleźć pradawne stworzenia na zawsze zamknięte w bursztynowej izolacji.

Naukowcy nie mogą uwierzyć w swoje odkrycie. Chodzi o gigantyczną czarną dziurę. Pochłania wszystkoNaukowcy nie mogą uwierzyć w swoje odkrycie. Chodzi o gigantyczną czarną dziurę. Pochłania wszystkoCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Chciała odwiedzić mamę, ale kot jej nie pozwolił. Mruczek od ponad 16 lat nienawidzi córki właścicielki
  2. 5 minut i gotowe. Nasza ukochana surówka z białej kapusty niezmiennie króluje na polskich stołach
  3. Windows XP był plagiatem? Wyglądał łudząco podobnie
  4. Ważna decyzja dla klientów Play. Sieć musi zwrócić pieniądze
  5. Wysyp kawę na folię i ją podpal. Piorunujący efekt jest natychmiastowy
  6. Kobieta przez 7 dni piła sok z ogórków. Na pierwsze efekty nie trzeba było długo czekać

Następny artykuł