Laserowa broń testowana na okręcie amerykańskiej marynarki wojennej.
Źródło: youtube/USNI News Video

Laserowa broń zniszczyła cel. Amerykanie chwalą się nową, niszczycielską bronią na nagraniu

Scenariusz niczym z filmów Science Fiction. Amrykańska armia przetestowała broń przyszłości, czyli niszczycielskie, laserowe działo. Test odbył się z pokładu statku marynarki wojennej. Wojsko udostępniło nagranie z testów nowej broni.

Udane testy broni laserowej zostały przeprowadzone na pokładzie okrętu desantowego USS Portland. Laserowa wiązka zniszczyła cel, którym był przelatujący w oddali dron. Według amerykańskich dowódców, tego typu broń jest przyszłością sił zbrojnych.

Testy niszczycielskiej broni zakończone sukcesem

Laserowe działo, które było w ostatnim czasie testowane przez amerykańską armię wystrzeliło wiązkę laserową o mocy 150 kilowatów. Wystrzał zniszczył swój cel, czyli przelatującego w oddali drona. Testy zostały przeprowadzone 16 maja na Pacyfiku. Na nagraniach zamieszczonych w Internecie możemy zobaczyć jak wiązka laserowa niszczy przelatujący obiekt. Skuteczność jest niesamowita.

Nowa definicja wojny na morzu

Według amerykańskiego dowódcy, nowoczesna broń laserowa na nowo definiuje sposób walki na morzu. Broń laserowa daje wojsku możliwość namierzania swoich celów z prędkością światła, a sam wystrzał generuje bardzo niskie koszty i jest niezwykle skuteczny. W najbliższych latach broń laserowa ma się stać najwyższym priorytetem wszystkich wojskowych potęg na świecie. “Wiązka lasera o mocy 150 kilowatów, wystrzelona z pokładu USS Portland, zniszczyła przelatującego drona. Testując tę broń na dronach i małych jednostkach pływających, uzyskamy cenne informacje o możliwościach tego lasera. Na nowo definiujemy wojnę na morzu” - mówił po udanych testach kapitan Kerrey Sanders.

Następny artykuł