Pilne
Źródło: materiały własne

Premier Morawiecki wprowadził nagłe obostrzenia. Wiele miast w czerwonej strefie, nikt się nie spodziewał

Kuba WielochKuba Wieloch
15 Października 2020

Rząd premiera Mateusza Morawieckiego wprowadził nowe obostrzenia w związku z pandemią koronawirusa. W strefach żółtych i czerwonych wprowadzono nowe zasady. Lokale będą czynne krócej, wraca nauka hybrydowa


To już pewne. Dnia 15 października 2020 premier Mateusz Morawiecki poinformował opinię publiczną o nowych obostrzeniach w związku z pandemią koronawirusa. Ogromny wzrost przypadków zakażeń chorobą Covid-19 zmusił rząd do radykalnych decyzji. Czeka nas sytuacja podobna do tej znanej nam z początku pandemii. Premier apeluje również o pozostanie w domach i pracę zdalną, jeśli tylko istnieje taka możliwość.

Poczta Polska ściągnęła nagle 1400 zł z konta kobiety. Absurdalne opłaty, nie pomógł nawet apel SasinaPoczta Polska ściągnęła nagle 1400 zł z konta kobiety. Absurdalne opłaty, nie pomógł nawet apel SasinaCzytaj dalej

Nowe obostrzenia


- Chcemy obronić gospodarkę, chcemy obronić życie i zdrowie naszych obywateli. Polska zajmuje w Europie 17. miejsce pod względem zachorowań na 100 tys. mieszkańców. To dla nas nie jest powód do uspokojenia — powiedział premier podczas konferencji.

Co nas czeka w strefie żółtej?


Premier Morawiecki poinformował o nowych obostrzeniach w strefie żółtej i czerwonej. W tej pierwszej ograniczono godziny otwarcia działalności gastronomicznych. Od tej pory tego typu lokale będą czynne w godzinach 6:00-21:00. Po przekroczeniu godziny 21 lokale będą mogły serwować posiłki wyłącznie na wynos.

Mars widoczny gołym okiem? Jest prosty sposób, teleskop i lornetka będą zbędneMars widoczny gołym okiem? Jest prosty sposób, teleskop i lornetka będą zbędneCzytaj dalej


Ograniczono również zgromadzenie osób do 25. Ogromne utrudnienia mogą napotkać osoby korzystające z komunikacji miejskiej, bo w takowej aż 50% miejsc musi pozostać wolnych.

DZISIAJ GRZEJE:

1. Najprostsze pytanie z Milionerów zaskoczyło uczestnika. Nikt się nie spodziewał

2. Trafiła do szpitala dzięki czujności internautów. Jak okazało się na miejscu, dziewczynka jest poważnie chora

Wiele miast w strefie czerwonej


W strefie czerwonej wprowadzono zakaz organizacji imprez w tym wesel. Natomiast zgromadzenia osób nie mogą być większe niż 10 osób. Powraca również zdalny i hybrydowy tryb nauczania w szkołach.
- Wciskamy hamulec, wciskamy hamulec z całej siły — mówi minister zdrowia Adam Niedzielski. - Jest to konieczne, by obronić wydolność naszego systemu opieki zdrowotnej. Jesteśmy w sytuacji, gdy pandemia przyspiesza — dodaje.
Aż 152 powiaty znalazły się w czerwonej strefie. Jak podaje minister zdrowia, są to przede wszystkim tereny o wysokim stopniu zaludnienia. Liczba ludności w tych powiatach przekracza 70 proc. ludności Polski — mówi minister.
Niedzielski podał również, że aż 11 miast wojewódzkich trafiło do strefy czerwonej m.in. Warszawa, Łódź, Lublin, Trójmiasto, Poznań i Częstochowa.

Chińska armia zademonstrowała swoją potęgę. Taktyka, której nikt się nie spodziewał, trudno uwierzyćChińska armia zademonstrowała swoją potęgę. Taktyka, której nikt się nie spodziewał, trudno uwierzyćCzytaj dalej


W całej Polsce obowiązuje obecnie nakaz zasłaniania ust i nosa w przestrzeni publicznej. Oznacza to, że maseczki należy nosić na chodnikach, ulicach i w parkach. Dodatkowo we wszystkich lokalach gastronomicznych w strefie czerwonej muszą przypadać przynajmniej 4 metry kwadratowe na jedną osobę, a klienci muszą mieć założone maseczki do momentu rozpoczęcia posiłku.
W w sklepach znajdujących się na terenie strefy czerwonej na jedną kasę może przypadać maksymalnie 5 osób. Oznacza to niestety powrót do kolejek na zewnątrz lokali.

W czerwonych strefach od 19 października będzie również obowiązywało ograniczenie zgromadzeń publicznych do 10 osób. Wprowadzono również zakaz organizacji wesel i imprez okolicznościowych - ten zakaz również wejdzie w życie dnia 19 października.
We wszystkich naukach średnich i wyższych odbywać się będzie nauka zdalna. Jedynym wyjątkiem są zajęcia praktyczne. W szkołach podstawowych możemy spodziewać się nauki hybrydowej.
Rząd poinformował również, że w strefach czerwonych sportowe wydarzenia będą odbywały się bez obecności publiczności. Wydarzenia kulturalne ograniczone zostały do 25 procent publiczności.
W strefach czerwonych zawieszone również zostaje działanie siłowni, aquaparków oraz basenów.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Jessica z "Rolnik szuka żony" zmieniła się nie do poznania i otworzyła własny biznes. Fani nie szczędzą jej komplementów
  2. Stracił prawko za jazdę po pijaku. Zaskoczył egzaminatora na placu manewrowym
  3. Eid Mar - prawdopodobnie najdroższa moneta na świecie. Jej historia jest niesamowita
  4. Amazon otwiera nowe stanowiska pracy w Polsce. Wiemy jakie pieniądze oferuje przyszłym pracownikom
  5. W teleturnieju "Jeden z dziesięciu" padła odpowiedź, która rozbawiła wszystkich. Zawodnik poczerwieniał ze wstydu
  6. Polskie media przekazały dramatyczne informacje. Nie żyje uwielbiany polski dziennikarz, Polacy w żałobie

Następny artykuł