Mateusz Morawiecki na tle szybu w kopalni węgla.
Źródło: flickr

Morawiecki zabrał głos w sprawie możliwości drugiego zamknięcia gospodarki

Stanisław JanowskiStanisław Janowski
19 Czerwca 2020

Podczas ostatniej rozmowy z dziennikiem Rzeczpospolita, premier Mateusz Morawiecki został zapytany o wiele głośnych obecnie kwestii. Wśród pytań była tematyka nadchodzących wyborów, LBGT oraz tego jak Polska radzi sobie z pandemią i czy grozi nam powrót do zamkniętej gospodarki.

Mateusz Morawiecki podjął ostatnio dosyć ciekawą decyzję o dodaniu do nieobowiązkowej listy lektur szkolnych, popularnej gry This War of Mine.

Przed Polską wielka szansa

W wywiadzie Morawiecki zabrał głos przede wszystkim w temacie nadchodzących wyborów prezydenckich. Według niego Polska stoi przed wielką szansą rozwoju, jeżeli tylko ponownie zostanie wybrany Andrzej Duda. “Naprawdę, mamy przed sobą pięć lat, które zdecydują o przyszłości Polski. Albo możemy stać się krajem wysokich pensji, godnie żyjących rodzin, nowych technologii i ambitnych inwestycji, albo wracamy do Polski, która czeka na zgody, polecenia i kierunki rozwoju płynące z zagranicy” - tłumaczył w rozmowie. Wybór Rafała Trzaskowskiego doprowadzi według niego do powrotu sporów, negacji i generalnie wszystkiego czym powinna zajmować się opozycja w demokratycznym państwie.

Co z drugą falą zachorowań

Premier nie ukrywa, że odczujemy jeszcze efekty pandemii. “Recesja będzie na całym świecie, odczuję ją również polska gospodarka” - tłumaczył. Według niego, kroki podjęte przez rząd, czyli stworzenie projektu tarczy antykryzysowej sprawi, że recesja w Polsce będzie płytka, o ile nie najpłytsza w Europie. Zapytany o możliwość kolejnego zamknięcia polskiej gospodarki ze względu na drugą falę koronawirusa w Polsce, Morawiecki odpowiedział w sposób wymijający, ale dający nadzieję, że drugiego lockdownu raczej nie będzie. “Od samego początku stawką przy zarządzaniu epidemią było wypłaszczenie krzywej zachorowań i przesuwanie szczytu epidemii tak, by nigdy nie zabrakło miejsc w szpitalach – i to się udało” - wyjaśniał.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Oficjalnie: Polska gra w kanonie lektur szkolnych. Premier podjął decyzję
  2. IMGW wydał specjalny komunikat. Ostrzeżenie dla prawie całej Polski, będzie niezwykle niebezpiecznie
  3. Katastrofa ekologiczna w Dolinie Słupi. Tysiące organizmów poniosło śmierć, niewyobrażalne straty
  4. Zgierz kompletnie zalany. Jedna ofiara śmiertelna, woda wdarła się m.in. do szpitala


Następny artykuł