Mateusz Morawiecki na tel napisu "Solidarność".
Źródło: Wikipedia Commons

Ważna informacja dla rodziców. Premier Morawiecki podjął decyzję w sprawie powrotu dzieci do szkół

Stanisław JanowskiStanisław Janowski
25 Czerwca 2020

Szef Rady Ministrów był w ostatnim czasie gościem “Rozmowy Dnia” Radia Łódź i TVP3 Łódź. Podczas spotkania poruszony został temat lockdownu i powrotu dzieci do szkół we wrześniu. Morawiecki jasno określił co czeka nas jesienią.

Premier zapewnił, że Polsce nie grozi drugie zamknięcie gospodarki w przypadku powrotu wirusa do kraju.

Niepokoje narastały

Ze względu na epidemię koronawirusa szkoły pozostawały zamknięte od 12 marca. W tym roku szkolny uczniowie nie wrócili już do szkolnych ławek. Wraz z przedłużającym się brakiem decyzji w temacie powrotu uczniów i studentów do placówek edukacyjnych w społeczeństwie narastało spore niezadowolenie. Rodzice tworzyli petycje, które sprzeciwiały się ewentualnemu kontynuowaniu edukacji zdalnej od nowego roku szkolnego. Teraz głos w sprawie zabrał premier Morawiecki, jego odpowiedź nie pozostawia złudzeń.

Co dalej z uczniami i studentami

Premier zapowiedział, że zarówno uczniowie jak i studenci wrócą, od września, do nauki w trybie tradycyjnym, a więc zasiądą w szkolnych ławkach lub w uniwersyteckiej auli. "Chcę podkreślić, że od początku wrześnie dzieci i młodzież wracają do szkoły. Na początku października studenci wracają na uczelnie. To jest pewna decyzja" - zapewnił Morawiecki.

Gospodarka pozostanie otwarta

Morawiecki wspomniał również, że doświadczenie, które polski rząd zebrał podczas pierwszej fali koronawirusa, która w Polsce trwa od połowy marca, daje pewność, że w wypadku nawrotu liczby zachorowań polska gospodarka pozostanie otwarta. Jednocześnie wspomniał, że wszystkie obostrzenia na pewno nie znikną. "Będą obostrzenia, zachęcam do dystansowania się, do dezynfekcji i mycia częstszego rąk i do noszenia maseczek" - dodał.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Trump podzieli się szczepionką na koronawirusa z Polakami? "Myślę, że czeka nas bardzo fajna i piękna niespodzianka"
  2. Czy orientacja seksualna to ideologia? Polska Akademia Nauk z jasną odpowiedzią
  3. W Europie pojawił się zupełnie nowy wirus. Jest pierwsza ofiara śmiertelna
  4. 5G jest bezpieczne. Naukowcy są przekonani, że pikokomórki zmniejszają promieniowanie

Następny artykuł