Jak zachowuje się statek na morzu
Źródło: Wolfgang227 - wideo - https://youtu.be/tqu_dBYeE2Y

Niesamowite nagranie pokazujące pomieszczenie podczas kołysania się statku na wodzie

Artur ŁokietekArtur Łokietek
1 Lipca 2020

Jeżeli kiedykolwiek zastanawialiście się, jak się czuje na pełnym morzu prawdziwy marynarz, właśnie znaleźliście odpowiedź. W sieci jest filmik świetnie pokazujący, jak bardzo fale potrafią kołysać statkiem. Wygląda to znacznie ciężej, niż można byłoby przypuszczać.

Niespokojne morze jest w stanie kołysać statkiem niczym lekką zabawką.

Życie na morzu

Może nie każdy marzył w życiu o karierze marynarza. Niektórzy jednak z pewnością zachodzili w głowę, co wielu korsarzy, kapitanów lub innych osób pracujących na pełnym morzu widzi w tym niezwykłym żywiole. W końcu lektury powieści spod pióra Hemingwaya lub nawet klasycznych opowiadań grozy od Lovecrafta pokazują nam, że oceany i morza mają w sobie sporo "magii". Z drugiej strony spędzanie dużej ilości czasu na wodzie nie jest dla wszystkich, a już na pewno dla tych, którzy wykazują problemy żołądkowe. Okazuje się, że utrzymanie równowagi na kołyszącym falami statku potrafi być niezwykle wymagające.

Nikt nie jest nigdy sam na morzu.

Na jednym z kanałów w serwisie YouTube ukazał się niespełna pięciominutowy filmik ukazujący jak pod wpływem kołyszących się fal naprawdę zachowuje się statek. Z liczych filmów i seriali mogliśmy wywnioskować, że utrzymanie równowagi nie stanowi aż takiego problemu, a te zaczynają się, gdy pojawia się sztorm. Nawet względnie spokojne morze potrafi jednak zakołysać statkiem do tego stopnia, że żona autora filmiku miała poważne problemy z poruszaniem się. Zmiany położenia statku idealnie widać również na przedmiotach znajdujących się w kadrze. Zwróćcie również uwagę na inną ciekawostkę, którą zauważył jeden z komentujących pod filmem. Wnętrze statku może zaskakująco wiernie odwzorowywać wnętrze domu! Filmik zobacyzcie poniżej.

Zobacz także:

  1. Perfumy o zapachu przestrzeni kosmicznej. Jak pachnie kosmos?
  2. Kuracja tylko dla bogatych? Leki na COVID-19 mogą być bardzo drogie
  3. Niesamowite nagranie. Chmura wyglądająca jak z filmu science-fiction zawisła nad miastem
  4. Na tym księżycu może istnieć życie. Niesamowite odkrycie sondy kosmicznejNastępny artykuł