Techgame.pl
Mount and Blade II Bannerlord oblężenie

Steam

Mount & Blade II: Bannerlord niedługo wejdzie w early access!

26 Lutego 2020

Autor tekstu:

Artur Łokietek

Udostępnij:

Wiemy kiedy Mount & Blade II: Bannerlod pojawi się w formie wczesnego dostępu. Gra tureckiego studia TaleWorlds może powtórzyć sukces swoich poprzedników.

Tureckie studio TaleWorlds zapowiedziało, że już niedługo, bo 31 marca gra trafi w formie early access na Steama, Epic Games Store i na stronę internetową producenta. Deweloperzy podzielili się też jej ceną, która niektórych może srogo zdziwić - 49,99 USD/ euro lub 39,99 funta (wychodzi z tego około 200 złotych). Z jednej strony tak wysoka cena świadczy o tym, że TaleWorlds przykłada się do swojej pracy, w końcu prawie 50 dolarów to standardowa kwota za produkcję segementu AAA, w który najpewniej celują deweloperzy. Z drugiej strony to cena za grę w early access - ta zazwyczaj jest niższa, a później wzrasta. W tym wypadku jednak nie powinniśmy się o to martwić, bo TaleWorlds zarzeka się, że cena gry nie zmieni się po jej premierze.

Czekaliśmy na to za długo - nowe Mount & Blade w early access

Przypomnijmy, że cykl Mount & Blade to seria gier będąca pomysłowym połączeniem strategii i RPGa. Gracz wciela się w dążącego do władzy wojownika. Podczas rozgrywki wykonujemy zlecane przez NPC misje i zwiedzamy wsie oraz miasta, po mapie poruszając w widoku typowo strategicznym. Mamy też możliwość rekrutowania żółdaków do naszej drużyny i zarządzania nimi. Podczas walk gra przybiera formę perpektywy trzecio- lub pierwoszosobowej i pozwala nam siekać się z wrogami i dowodzić własnymi siłami. Poprzednie części nie podbiły świata, ale zostały ciepło przyjęte szczególnie w naszym kraju, do czego najpewniej przyczyniło się osadzenie dwóch (choć tak naprawdę jednego, Ogniem i Mieczem i jego ulepszonej wersji) spin-offów w realiach Rzeczpospolitej Obojga Narodów.

Podobne artykuły

gamerka

Gry

Wynajmij dziewczynę do grania. Za pieniądze zagrasz z każdą dzięki specjalnemu serwisowi

Czytaj więcej >
Anthem

Gry

Bioware ma plany naprawienia Anthem. Szykuje się wielkie odświeżenie gry.

Czytaj więcej >
Death stranding plakat

Gry

Death Stranding zmierza na PC! Znamy datę premiery, cenę i dodatki pre-order

Czytaj więcej >
doom mod covid

Gry

Powstał mod do Dooma, w którym zarażamy demony koronawirusem

Czytaj więcej >
humble capcom mega bundle

Gry

Ruszył Humble Capcom MEGA Bundle! Za grosze możecie zdobyć świetne gry

Czytaj więcej >
meat mmo plakat

Gry

M.E.A.T: Raper Słoń tworzy grę MMO

Czytaj więcej >