mrowka
Źródło: youtube.com

Nakarmił mrówki cukierkami. Fascynujące efekty uwiecznił na nagraniu

Kuba WielochKuba Wieloch
20 Sierpnia 2020

Wiedzieliście, że odwłoki mrówek powiększają się gdy pochłaniają one pokarm? Dodatkowo mogę one zmieniać barwę

Świat według mrówek

Mrówki to fascynujące stworzenia. Potrafią tworzyć kolonie liczące kilkaset tysięcy osobników i zadziwiać badaczy swoim przystosowaniem do środowiska, w którym zyją. Ze względu na hierarchiczny i społeczny tryb życia, owady te wytworzyły wiele nietypowych zachowań. Jednym z nich jest utworzenie "żołądka" społecznego. Czym jest on?

Ogromny tajemniczy obiekt znaleziony w Układzie Słonecznym. Naukowcy osłupieli ze zdziwieniaOgromny tajemniczy obiekt znaleziony w Układzie Słonecznym. Naukowcy osłupieli ze zdziwieniaCzytaj dalej

Żołądek socjalny


Gdy któryś ze zwiadowców mrówek odkryje pokarm szybko gromadzą się przy nim inni przedstawiciele gatunku. Następnie dochodzi do masowej, grupowej konsumpcji. Nie jest to jednak pokarm, dla mrówek, które go konsumują, nic bardziej mylnego. W odwłokach mrówek znajduje się specjalny "pojemnik", który jest w stanie się rozszerzać do ogromnych rozmiarów. Dzięki temu owady te są w stanie transporotować pożywienie do swojej kolonii. Następnie pokarm zostaje wydalony, ponieważ zostanie on wykorzystany do karmienia larw.

Wystarczą dwa słoiki w ogrodzie, aby pozbyć się komarów na całe latoWystarczą dwa słoiki w ogrodzie, aby pozbyć się komarów na całe latoCzytaj dalej

Fascynujące nagranie


Na poniższym nagraniu możecie zaobserwować jak odwłoki mrówek się rozszerzają i zmieniają barwę pod wpływem zjadanego pokarmu:

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Czy miód rzeczywiście leczy choroby? Jasne stanowisko naukowców
  2. Ogromny tajemniczy obiekt znaleziony w Układzie Słonecznym. Naukowcy osłupieli ze zdziwienia
  3. Osoby po 40 roku życia powinny pracować maksymalnie 3 dni w tygodniu. Zaskakujące wyniki badań
  4. Wystarczą dwa słoiki w ogrodzie, aby pozbyć się komarów na całe lato

Następny artykuł