Rosyjski myśliwiec Su-27 przechwytuje amerykański bombowiec B-52 nad Morzem Czarnym.
Źródło: YouTube

Rosyjski myśliwiec naruszył przestrzeń powietrzną NATO. Stany Zjednoczone wściekłe

Stanisław JanowskiStanisław Janowski
5 Września 2020

Napięcie między NATO a wschodnim blokiem narasta. Po amerykańskiej demonstracji siły, której celem było zastraszenie Białorusi, przyszedł czas na odpowiedź Rosjan. Ich myśliwiec próbował przechwycić bombowiec B-52.

NATO poinformowało, że zidentyfikowali rosyjski samolot Su-27, który wystartował w Kaliningradzie i leciał za amerykańskim bombowcem B-52 Stratofortress w kierunku duńskiej przestrzeni powietrznej. Według Sojuszu, Rosja dopuściła się znaczącego naruszenia przestrzeni powietrznej NATO.

NATO się nadyma, Rosja odpowiada myśliwcami

W ostatnich dniach Organizacja Traktatu Północnoatlantyckiego niezwykle aktywnie prezentuje swoją siłę. Pokaz ten wycelowany jest we wschodnie części Europy, a głównym celem jest oczywiście Białoruś, w której sytuacja polityczna jest obecnie bardzo niestabilna. Pierwsze negatywne opinie na temat działań NATO (w tym Polski), białoruski prezydent, Aleksandr Łukaszenka, wygłosił po tym jak w Polsce pojawił się specjalny samolot wywiadowczy AWECS (Boeing E-3 Sentry). Następnie nad wszystkimi państwami należącymi do Sojuszu przeleciały potężne bombowce B-52 Stratofortress, które są w stanie przenosić głowice nuklearne na swoim pokładzie. Takie zachowanie nie spotkało się z przychylnym okiem ani na Białorusi, ani tym bardziej w Rosji.

Odnaleziono biblioteki Państwa Islamskiego. Zawierają, m.in. dane z ataku na World Trade CenterOdnaleziono biblioteki Państwa Islamskiego. Zawierają, m.in. dane z ataku na World Trade CenterCzytaj dalej

Dania zareagowała, o włos od walki myśliwców

W oficjalnym komunikacje NATO dowiadujemy się, że na niebezpieczne zachowanie rosyjskiego myśliwca Su-27 natychmiastowo zareagowały duńskie samoloty szybkiego reagowania. Wyruszyły one w kierunku amerykańskiego bombowca w celu przeciwdziałaniu rosyjskiemu myśliwcowi, ten jednak zawrócił zanim doszło do przechwycenia. Sojusz nie przebiera w słowach komentując całą sprawę następująco: "nieuprawnione wtargnięcie w suwerenną przestrzeń powietrzną jest znaczącym naruszeniem prawa międzynarodowego".

Rosyjski myśliwiec w legalnej przestrzeni

Rosja dementuje doniesienia NATO jakoby ich myśliwiec Su-27, który miał przechwycić amerykański bombowiec B-52 naruszył duńską przestrzeń powietrzną. Według Rosjan, całe zdarzenie miało miejsce nad neutralnymi wodami Morza Bałtyckiego. Sytuacja sprawiła jednocześnie, że kontakty między Rosją, a Stanami Zjednoczonymi jeszcze bardziej się zaogniły. Według Amerykanów nie jest to jedyne niebezpieczne zachowanie rosyjskiej floty powietrznej w ostatnim czasie.

Naukowcy określili dokładny rozmiar Megalodona. To był prawdziwy potwórNaukowcy określili dokładny rozmiar Megalodona. To był prawdziwy potwórCzytaj dalej

Coraz więcej incydentów z Rosją w tle

Amerykański rząd oskarża Rosję o wiele niebezpiecznych zachowań w ostatnich dniach. Sytuacja między tymi dwoma państwami robi się coraz bardziej napięta. Stany Zjednoczone oskarżają Rosjan między innymi o nieprofesjonalne i niebezpieczne przejęcie ich bombowca B-52 nad Morzem Czarnym. W ostatnim czasie doszło również do zderzenia wozów opancerzonych obydwu armii w Syrii. W wyniku zdarzenia rannych zostało siedmiu amerykańskich żołnierzy. Mike Pompeo, Sekretarz Stanu USA zapowiedział, że Ameryka odpowie na nieakceptowalne zachowania Rosjan.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Husky rzucił się na kobietę w samym bikini. Plażowicze nie mogli oderwać wzroku, jest wideo
  2. Niestety, otrzymała najgorszą diagnozę - złośliwy nowotwór, zrezygnowała z leczenia i wycięła zdrową część ciała. Przez chorobę zdecydowała się na zdumiewającą dietę
  3. Odnaleziono biblioteki Państwa Islamskiego. Zawierają, m.in. dane z ataku na World Trade Center
  4. Naukowcy określili dokładny rozmiar Megalodona. To był prawdziwy potwór
  5. Substancja, która zaprzecza grawitacji. Naukowcy pokazali zaskakujące nagranie
  6. Jest oficjalne potwierdzenie. Uczniowie renomowanego liceum natychmiast rozpoczną zdalne nauczanie

Następny artykuł