toster
Źródło: youtube.com

Mężczyzna zrobił coś niezwykle głupiego. Znajomi aż odskoczyli ze strachu [wideo]

Kuba WielochKuba Wieloch
26 Sierpnia 2020

Pewien mężczyzna chciał popisać się przed znajomymi. Namówili go do zrobienia czegoś niezwykle głupiego i niebezpiecznego

Przykre konsekwencje nudy i braku podstawowej wiedzy szkolnej

Głupie pomysły rodzą się z nudy – to maksyma, którą od lat wtłaczają nam rodzice i dziadkowie. Jest w tym sporo prawdy, bo gdy człowiek nie ma zbyt wiele czasu na rozrywkę, to rzadko wpadają mu do głowy ekstremalnie niemądre pomysły.

Pewien mężczyzna przekonał się na własnej skórze o tym, że głupie pomysły mogą doprowadzić nawet do tragedii. Wszystko zostało uwiecznione na nagraniu. Początkowo jego znajomi podpuszczali go do zrobienia czegoś niesamowici głupiego, szybko tego pożałowali i prawdopodobnie nigdy nie powtórzą tego wyczynu.

Niezwykle niebezpieczny pająk pojawił się w Polsce. Jest w całym krajuNiezwykle niebezpieczny pająk pojawił się w Polsce. Jest w całym krajuCzytaj dalej

Niewiele brakowało do tragedii

Wszystko mogło skończyć się tragicznie. Widać, że bohaterom nagrania brakuje elementarnej wiedzy z lekcji fizyki. Postanowili włożyć nóż do włączonego tostera, a efekt był dosłownie „porażający”. Bardzo szybko przekonali się o tym, że podstawowa wiedza ze szkoły jest niezwykle pożyteczna w życiu codziennym.

Nagranie oglądacie na własną odpowiedzialność. Radzimy również przyciszyć głośniki, bo spotka Was głośna i elektryzująca niespodzianka. Pod żadnym pozorem nie powtarzajcie „wyczynu” bohaterów filmu. Efekty są do przewidzenia, dla każdego kto zna podstawowe prawa fizyki i wie jak działa przewodzenie prądu.

Mężczyzna wykopał tajemniczy przedmiot. Gdy zdał sobie sprawę z tego co znalazł pobladł i wezwał policjęMężczyzna wykopał tajemniczy przedmiot. Gdy zdał sobie sprawę z tego co znalazł pobladł i wezwał policjęCzytaj dalej

Zwarcie elektryczne

Włożenie metalowego przedmiotu do tostera podłączonego do prądu musiało skończyć się źle. W rozgrzanej maszynie doszło do poważnego zwarcia, które doprowadziło do eksplozji. To niezwykle niebezpieczne zajście nagrał jeden ze znajomych bohatera filmu i wrzucił na serwis youtube.

Jak możecie się domyślać wyczyn bohaterów nagrania jest niezwykle niebezpieczny. Bohaterowie mieli ogromne szczęście, że nie doszło do uszczerbku na ich zdrowiu. Prawda jest taka, że gdyby mężczyzna miał mniej tego szczęścia, to całość mogłaby się skończyć trwałym uszczerbkiem na zdrowiu lub nawet śmiercią.

Jak działa przewodnictwo elektryczne?

Jeżeli zastanawiacie się jak działa przewodnictwo elektryczne, to przygotowaliśmy dla Was małe przypomnienie ze szkolnych lekcji fizyki.

Do grupy przewodników zaliczamy ciała stałe, w których nad całkowicie wypełnionym pasmem walencyjnym znajduje się częściowo zapełnione pasmo przewodnictwa lub gdy pasmo obsadzone zachodzi na pasmo puste. Elektrony znajdujące się w paśmie przewodnictwa nie są związane z konkretnym atomem, ale mogą przemieszczać się w całej objętości przewodnika. Są to głównie metale, a taki charakter przewodnictwa nazywa się „metalicznym”, nawet jeżeli materiał metalem nie jest. Po przyłożeniu do kawałka przewodnika napięcia wytworzy się pole elektryczne, które działa na elektrony, zmieniając rozkład ich prędkości. Elektrony poruszające się w kierunku przeciwnym do kierunku działającej siły są hamowane, natomiast elektrony poruszające się zgodnie z tym kierunkiem są przyspieszane. Takie ciała dobrze przewodzą prąd elektryczny. -źródło: wikipedia

Niezwykłe nagranie

Poniżej możecie obejrzeć nagranie, w którym mężczyzna wkłada nóż do tostera:

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Sztuczna inteligencja groźniejsza niż człowiek. Pilot myśliwca był bez szans
  2. Chiny planują pełną dominację w kosmosie. Zaczną od Księżyca
  3. Niezwykle niebezpieczny pająk pojawił się w Polsce. Jest w całym kraju
  4. Mężczyzna wykopał tajemniczy przedmiot. Gdy zdał sobie sprawę z tego co znalazł pobladł i wezwał policję

Następny artykuł