Uczniowie podczas zajęć przy komputerze.
Źródło: Pixabay

Czy uważasz, że najbogatsi powinni finansować zakup sprzętów do szkół?

Stanisław JanowskiStanisław Janowski
18 Września 2020

Pandemia koronawirusa sprawiła, że w szkolnictwie stworzył się bardzo duży chaos. Początkowo szkoły przeszły na tryb zdalny, szybko się jednak okazało, że system ten ma swoje wady.

Jedną z nich i w sumie najpoważniejszą jest brak sprzętów elektronicznych, np. komputerów, żeby wszyscy w równym stopniu mogli brać udział w lekcjach. Odpowiedzią na ten problem mogłoby być dofinansowanie, które płynęłoby bezpośrednio z portfeli najbogatszych obywateli w danych krajach.

Problemy nauczania zdalnego

W momencie, w którym szkoły przeszły na tryb nauki zdalnej pojawił się zasadniczy problem. Oprócz kłopotów z rozplanowaniem i skuteczną egzekucją zajęć okazało się, że wielodzietne rodziny nie mają wystarczającej ilości komputerów, żeby ich wszystkie dzieci mogły brać udział w zajęciach organizowanych przez szkołę. Pomysłów na rozwiązanie tego problemu było wiele. Najpoważniejszym kandydatem było finansowanie państwa na kupno komputerów dla dzieci. Taka inwestycja jest jednak niezwykle kosztowna. Najbogatsi ludzie w kraju mogliby pomóc ją finansować.

Amerykańskie myśliwce nad Polską. Ruszają ogromne ćwiczenia Astral Knight 2020Amerykańskie myśliwce nad Polską. Ruszają ogromne ćwiczenia Astral Knight 2020Czytaj dalej

Komputery od najbogatszych obywateli

Zabrać bogatym, oddać biednym. Taka maksyma towarzyszyła legendarnemu Robin Hoodowi, który napadał na bogatych mieszkańców średniowiecznej Anglii i oddawał pieniądze tym najuboższym. Prawdziwe życie jest jednak mniej legendarne, co nie zmienia faktu, że najbogatsi obywatele w danych państwach mogliby się złożyć na kupno sprzętów dla dzieci, które z powodu pandemii nie mają wystarczających środków na skuteczną edukację. Problemem mogłoby być jednak ustalenie progu, od którego momentu zaczyna się bogactwo oraz opracowanie systemu zgodnie, z którym osoby takie kupowałyby sprzęt. A czy według Was koncepcja na takie finansowanie zasobów szkół jest akceptowalna? Podzielcie się swoją opinią w komentarzach na naszym profilu, na Facebooku.

Następny artykuł