Bill Gates
Źródło: flickr.com

Czy uważasz, że miliarderzy powinni oddać część pieniędzy najbardziej potrzebującym?

Kuba WielochKuba Wieloch
23 Sierpnia 2020

Świat się zmienia, a kierunek tych zmian jest nie zawsze optymistyczny

Pesymistyczna wizja przyszłości


Stara maksyma wciąż się sprawdza — biedni biednieją, a bogaci się bogacą. Niestety w chwili obecnej większość pieniędzy przebywa w kieszeni zaledwie procenta najbogatszych ludzi świata.
Problem tkwi w tym, że różnica w zarobkach między najbiedniejszymi i najbogatszymi stale się powiększa. Ba, powiększa się również różnica między zarabiającymi najmniej i zarobkami średnimi. Innymi słowy, sytuacja najuboższych stale się pogarsza i nie zapowiada się, aby to miało ulec zmianie. Chyba że najzamożniejsi zaczną ich wspomagać.

Naukowcy biją na alarm. W kierunku Ziemi leci asteroida i dotrze do nas w ciągu 10 latNaukowcy biją na alarm. W kierunku Ziemi leci asteroida i dotrze do nas w ciągu 10 latCzytaj dalej

Cieżki jest los ubogiej osoby


Prawda jest taka, że do momentu aż większość kapitału będzie zgromadzona wśród garstki ludzi, to nie ma szans, aby poprawiła się sytuacja ubogich. Zaledwie 1% najbogatszego człowieka świata może zasilić elektrycznością domy w ubogim afrykańskim mieście przez wiele lat. Byłaby to sytuacja korzystna dla całego gatunku ludzkiego.

Naukowcy odkryli nowe ognisko promieniowania w Czarnobylu. Niezwykle niebezpieczne zjawiskoNaukowcy odkryli nowe ognisko promieniowania w Czarnobylu. Niezwykle niebezpieczne zjawiskoCzytaj dalej

Promyk nadzei


Z drugiej strony nieetycznym jest zabieranie komuś ciężko zarobionych pieniędzy. Bo niby z jakiej racji, ktoś ma oddać nieznajomym swój dorobek? Niestety, w tym wypadku możemy liczyć wyłącznie na altruizm. Istnieje jednak iskierka nadziei, bo sam Bill Gates zapowiedział, że do końca życia rozda całe swoje pieniądze.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Amerykanie stworzyli "alkożuka" - miniaturowego robota zasilanego alkoholem
  2. Powstanie miasto w kosmosie. Niezwykłe plany najbogatszego człowieka świata
  3. Naukowcy biją na alarm. W kierunku Ziemi leci asteroida i dotrze do nas w ciągu 10 lat
  4. Naukowcy odkryli nowe ognisko promieniowania w Czarnobylu. Niezwykle niebezpieczne zjawisko


A jakie jest Wasze zdanie?

Następny artykuł