Mars
Źródło: Pikist.com

Ludzkość stanowi zagrożenie dla Marsa i Księżyca. NASA reaguje

Kuba WielochKuba Wieloch
11 Lipca 2020

Wciąż bardzo mało wiemy o ekosystemie Księżyca i Marsa. NASA alarmuje o ostrożność

Ekosystem Marsa i Księżyca


Ekosystem planet pozaziemskich wciąż stanowi wielką zagadkę dla naukowców. Prawdpodobnie do momentu aż człowiek nie założy stałej kolonii, na którejś z planet wiele cennych informacji pozostanie dla nas tajemnicą.

Konieczne działania w celu zabezpieczenia planet


Amerykańska agencja jest wyraźnie zaniepokojna ewentualnymi biologicznymi zanieczyszczeniami, które człowiek może przenieść na Mars lub Księżyc. Równocześnie NASA chce mieć pewność, że człowiek nie przeniesie żadnych zanieczyszczeń z kosmosu na naszą planetę. Dlatego agencja wydała nowe dyrektywy, które mają na celu aktualizację polityki agencji.

Nowe dyrektywy


Pierwsze dyrektywa koncetruje się na misjach na Księżyc, druga natomiast na zanieczyszeniach biologicznych dotyczących Marsa. NASA uważa, że konieczne są testy, dzięki którym możliwe będzie stworzenie odpowiednich wytycznych dotyczących procesów biologicznych związanych z obecnością człowieka w przestrzeni kosmicznej.

Plan długofalowy


Warto również dodać, że docelowo NASA ma zamiar opracować technologie łagodzące skażenie planet przez człowieka. To kolejna wiadomość, która świadczy o tym, że ludzkość po raz kolejny przymierza się do podboju kosmosu.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Fenomenalne nagranie. Przelot komety uchwycony przez Międzynarodową Stację Kosmiczną
  2. Dzięki AI możesz pisać z nieżyjącymi artystami i superbohaterami. Sztuczna Inteligencja weszła na kolejny poziom
  3. Elon Musk po raz kolejny zadziwił świat. W ludzkich mózgach będą implanty
  4. Pamiętasz tę aplikację? Działający w przeglądarce Paint z Windowsa XP

Następny artykuł