Wenus
Źródło: https://pixabay.com/pl/illustrations/wenus-przestrze%C5%84-wszech%C5%9Bwiat-1351056/

NASA pokazuje jak wyglądają zachody słońca na innych planetach. Niesamowite nagrania

Albert DługoszewskiAlbert Długoszewski
26 Czerwca 2020

Wiele osób zastanawiało się pewnie jak mogą wyglądać zachody słońca na innych planetach. Kto nie chciałby zobaczyć jak wygląda takie zjawisko na Marsie, Wenus czy Uranie? Okazało się, że z pomocą przyszła nam NASA. Naukowcy postanowili przygotować specjalny symulator, który pokazuje jak wyglądają zachody słońca na innych planetach.

Geronimo Villanueva, znany naukowiec pracujący dla amerykańskiej agencji kosmicznej postanowił stworzyć symulator zachodów słońca na innych planetach. Swoją pracę wykonał wykorzystując komputerowy model. Będzie on wykorzystywany w misji kosmicznej na Urana.

NASA przedstawia niesamowite animacje

Wykorzystując specjalny system, NASA przygotowała komplet animacji pokazujących, jak wyglądałoby niebo na innych planetach. Nagranie przedstawia zachody słońca na Marsie, Uranie, Wenus czy na Tytanie - największym księżycu Saturna. Filmy stworzone przez naukowca są niesamowite. Jak możecie obejrzeć, zachód Słońca na Uranie to niesamowita paleta kolorów i barw.

Kosmiczne zachody słońca

Symulator stworzony przez naukowców pozwala w bardzo realistyczny sposób odwzorować warunki w jakich światło przedostaje się przez atmosferę innych ciał niebieskich. Wszystko to sprawia, że astronomowie są w stanie dużo lepiej poznać skład atmosfery planet i ich powierzchni. NASA udostępniła również jeszcze jedno nagranie. Pokazuje ono kosmiczne zachody słońca w bardziej kontemplacyjny sposób. Jednym z przykładów jest planeta Trappist -1e, leżąca w nieodległym układzie gwiezdnym. Dzięki nowym technologiom jesteśmy w stanie każdego dnia poznawać kosmos coraz bardziej. Zachody słońca na innych planetach jak możemy zaobserwować na nagraniu są zupełnie odmienne o tych ziemskich znanych przez nas wszystkich.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Piorun o długości Polski. Odnotowano rekordowe wyładowanie atmosferyczne
  2. Zdjęcie potwora z Loch Ness zawojowało Internet. Trwa spór o prawdziwość fotografii
  3. Niesamowite nagranie. Brama Piekieł istnieje i płonie bezustannie od 50 lat
  4. NASA wyceniła prywatne loty w kosmos. Cena nie jest taka zła
Następny artykuł