Dziura
Źródło: https://earthobservatory.nasa.gov/

Naukowcy z NASA przecierają oczy ze zdumienia. Odkryli tajemnicze dziury na Arktyce, nigdy nie widzieli podobnych

Kuba WielochKuba Wieloch
28 Października 2020

NASA opublikowała zdjęcia tajemniczych dziur. W Arktyce aż się od nich roi, co jest dla nas bardzo złym zwiastunem. Zmiany klimatyczne, mogą doprowadzić do gigantycznej katastrofy

Od niemal 8 lat NASA prowadzi szeroko zakrojone badania o kryptonimie „Operation IceBridge”. Mają one na celu badania zmian klimatycznych na Ziemi. Naukowcy uczestniczący w projekcie wykonują terenowe badania za pomocą obserwacji lotniczych, głównie w obszarach arktycznych.

Zmiany klimatyczny postępują w zatrważającym tempie. Od lat naukowcy biją na alarm i donoszą o roztapiającej się wiecznej zmarzlinie, podnoszeniu się poziomu wód i wzroście średniej temperatury na świecie.

CD Projekt RED włącza się do protestów kobiet. Opublikowano wymowną grafikęCD Projekt RED włącza się do protestów kobiet. Opublikowano wymowną grafikęCzytaj dalej

Wpływ zmian klimatycznych na krajobraz ziemski

Niestety tego typu zmiany wpływają niezwykle negatywnie na ziemskie życie. Wiele gatunków masowo wymiera, przez brak przystosowania do nowych warunków. Ludzkość w przyszłości również może być jednym z tych gatunków, a co najgorsze przyczynia się do globalnego ocieplenia. Wynika to w głównej mierze z zanieczyszczania planety i emisji szkodliwych gazów cieplarnianych.

Operation IceBridge

John Sonntag, członek ekipy badawczej projektu, wykonał w kwietniu bieżącego roku zdjęcia niepokojąco wyglądających dziur w lodzie. Zostały one zauważone w okolicach delty Mackenzie River w Kanadzie. Badacz wysłał swoje fotografie do siedziby NASA.

Sonntag pochwalił się również zdjęciami na swoim profilu Twitter. Dodał również, że nie przypomina sobie, aby tego typu zjawisko wystąpiło w jakimkolwiek innym rejonie świata.

Naukowcy odkryli niesamowitą planetę. “Druga Ziemia” przemierza samotnie kosmosNaukowcy odkryli niesamowitą planetę. “Druga Ziemia” przemierza samotnie kosmosCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

1. Tajemnicze sygnały z kosmosu ponownie do nas trafiają. Astronomowie nie mogą uwierzyć

2. Pilne: Mateusz Morawiecki zapowiada, kiedy szczepionka na COVID-19 trafi do odbiorców. Początkowo skorzystają z niej jedynie wybrani

NASA zadziwiła odpowiedzią i przyznała w swoim oficjalnym oświadczeniu, że nie jest w stanie określić co dokładnie doprowadziło do pojawiania się tego zjawiska. Potwierdziła się również teza badacza, według której nie zauważono nigdy podobnie wyglądającej formacji w żadnej części świata.

Skąd się wzięły tajemnicze dziury?

Eksperci zauważyli, że lód w tym obszarze wygląda wręcz nienaturalnie. Jest on niezwykle cienki i miękkie, wygląda również na świeżo zamarznięty. Prawdopodobnie do rozwiązania zagadki konieczne będzie zorganizowanie badań na miejscu. Dopiero wtedy możliwe będzie określenie z czym badacze mają do czynienia.

Naukowcy z NASA wysnuli już wstępną teorię na podstawie zebranych informacji. Badacze sugerują, że tajemnicze dziury i kręgi wokół nich mogły powstać na skutek ruchu lodu od lewej do prawej. Zaznaczają również, że ze względu na jego grubość i twardość łatwo uległ wpływom zewnętrznych czynników.

Pojawiają się również ciekawe teorie sugerujące ingerencję istot żywych, a mianowicie dużych ssaków, które miałyby wykopać dziury w cienkim lodzie.

Zjawisko, które nie pojawiało się od dekad. Księżyc w Halloween będzie wyjątkowyZjawisko, które nie pojawiało się od dekad. Księżyc w Halloween będzie wyjątkowyCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Tysiące Polaków nie zadbają w tym roku o groby bliskich. Na szczęście jest wyjście z trudnej sytuacji
  2. Wjechał w tłum demonstrantów i wysiadł z kijem bejsbolowym
  3. Duże zmiany w WhatsApp. Użytkownicy w końcu doczekali się upragnionej funkcji
  4. Ważne oświadczenie twórcy Cyberpunk 2077. Z gry wycięto wiele mechanik, wiemy już, dlaczego
  5. Najważniejsze odkrycie XXI wieku. NASA potwierdziła niesamowite doniesienia odnośnie Księżyca
  6. Popularne mięso skażone. GIS ostrzega: pod żadnym pozorem nie należy go spożywać
  7. Tylko dla osób o mocnych nerwach: skandaliczne sekrety pracy przy zbiorze truskawek w Niemczech

Następny artykuł