Karta
Źródło: Pikist.com

Nastolatek oddał 74 tys. zł idolom z internetu. Wpędził rodziców w długi

Kuba WielochKuba Wieloch
10 Sierpnia 2020

Nastolatek podkradł kartę płatniczą swoich rodziców. Wydał 19870 dolarów i wpędził rodzinę w długi

Czasy się zmieniają


Żyjemy w czasach gdy idolami najmłodszych nie są już piłkarze, aktorzy czy inni popularni powszechnie celebryci. Obecnie młodzież najbardziej zainteresowana jest streamerami, czyli ludźmi, którzy nadają audycje na żywo, często grając równocześnie w gry. Ta forma rozrywki cieszy się ogromną popularnością, a na serwisach typu Twitch miliony osób dziennie obserwują poczynania swoich idoli.
Pewien nastolatek z USA postanowił wesprzeć finansowo swoich ulubionych streamerów, a jako że sam nie posiadał finansów, które by mu na to pozwoliły, wykorzystał karty płatnicze rodziców. W ten oto sposób kwota opiewająca na 19870 dolarów, czyli około 74 tysięcy złotych powędrowała na konta takich internetowych celebtrytów jak Tfue, Gorb czy Ewokttv.

Przerażające odkrycie rodzica


Gdy mama nastolatka zorientowała się, że na jej koncie nie ma żadnych środków, postanowiła spróbować je odzyskać. Zdruzgotany rodzic bezskutecznie pisał do serwisu Twitch, wypełniając stosowne formularze. Niestety support nie odpowiadał na prośby. Dodatkowo konto syna zostało w międzyczasie zawieszone, co doprowadziło do utraty informacji na temat wcześniejszych transakcji. Ciężko wyobrazić sobie gorszy przebieg tej sytuacji.

Nieskuteczne próby odzyskania pieniędzy


Zdesperowana kobieta postanowiła napisać nawet listy do zarządu Twitch. Błagalne wiadomości dotarły do dyrektora generalnego Emmeta Sheara oraz działu prawnego firmy Amazon (firma jest właścicielem serwisu Twtich). Nie przyniosło to jednak żadnych skutków.


Mama nastolatka zwróciła się do Rzecznika Praw Konsumenckich, który udzielił następującej rady: Aby odzyskać pieniądze, musi Pani pozwać własnego syna.
W ten sposób bank, w którym kobieta ma swoje konto ,mógłby prawnie cofnąć dokonane wcześniej transakcje. Nie była jednak w stanie tego zrobić.
Uświadomiłam sobie, że chociaż zrobił coś okropnego, nie chciałam przez tę sytuację utracić mojego syna – powiedziała w rozmowie z Dot Esports.

Rozwiązanie fatalnej sytuacji


Na szczęście historia zakończyła się pomyślnie i szczęśliwie. Matce udało się skontaktować z firmą Xsolla, która obsługuje płatności na serwisie Twitch. Dzięki rozmowie z działem obsługi klienta udało się jej odzyskać większość pieniędzy wydanych przez syna.


– W tym momencie jestem stratna na kilkaset dolarów, ale czuję ulgę, że ten koszmar się skończył i nie będę się już uganiała za resztą – powiedziała portalowi Dot Esports.
Dla nastolatka historia skończyła się równie szczęśliwie i będzie miał od życia srogą nauczkę, z której miejmy nadzieję, wyciągnie poważne wnioski. Został on również skierowany na sesje psychopedagogiczne, a jego czas przed komputerem został mocno ograniczony.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Dramatyczna sytuacja na Białorusi. Obywatelom odcięto internet
  2. Stało się. 115 mln kary dla Biedronki - klientów wprowadzono w błąd
  3. Bill Gates uważa, że bogaci będą chorować krócej. Biedni mają ciężej
  4. Zagadkowy otwór u wybrzeży Florydy. Naukowcy zbadają tajemnicę Green Banana Hole

Następny artykuł