Funkcjonariusz policji podczas demonstracji.
Źródło: needpix

Policja zabrała głos w sprawie 14-latka, który udostępnił post Strajku Kobiet. Matka obawia się o bezpieczeństwo syna

Stanisław JanowskiStanisław Janowski
20 Listopada 2020

Wczoraj informowaliśmy Was o sprawie 14-latka, którego policja odwiedziła w domu, po tym jak nastolatek udostępnił w swoich mediach społecznościowych post związany ze Strajkiem Kobiet. Dzisiaj głos w sprawie zabrała również policja, która wyjaśnia swoje zachowanie.

Po tym jak politycy Lewicy i media nagłośniły sprawę 14-latka, który udostępnił w ostatnim czasie post Strajku Kobiet, a następnie policja odwiedziła jego dom oraz szkołę informując jednocześnie, że ten dokonał czynu zabronionego, głos w sprawie zabrali mundurowi, którzy wyjaśniają, jak sytuacja wyglądała z ich strony.

Najpopularniejsze gry na PlayStation przecenione z okazji Czarnego Piątku. Gracze rzucili się na zakupyNajpopularniejsze gry na PlayStation przecenione z okazji Czarnego Piątku. Gracze rzucili się na zakupyCzytaj dalej

Nastolatek kontra policja

Po tym jak 14-letni Maciek z Krapkowic udostępnił post zachęcający do udziału w Strajku Kobiet, jego dom odwiedziła policja. Z relacji rodziny wynika, że mundurowi mieli poinformować nastolatka, że publicznie nawołuje do czynu zabronionego i, że jeżeli pojawi się na demonstracji, będzie uznawany za współorganizatora wydarzenia, za co grozi kara 8 lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna.

W rozmowie z dziennikiem Fakt, matka chłopca, Magdalena Rauhut-Dzionek, relacjonuje, że gdy do domu weszła policja, ta o mało nie dostała zawału. “Nie wiem, co dalej zrobimy. Martwię się o syna. Boję się, że mi go zabiorą” - kontynuowała przerażona kobieta.

DZISIAJ GRZEJE:

1. Najstarsze żyjące zwierzęta na świecie. Zamrożone przetrwały 40 tys. lat, naukowcy są zaskoczeni

2. Bogata w witaminy i wspierająca odporność surówka z kiszonej kapusty, pozycja obowiązkowa do jesiennego obiadu. Nie da się jej oprzeć

Naukowcy w końcu odkryli prawdę. Rozwiązanie ogromnej zagadki kosmosu zajęło im ponad 15 latNaukowcy w końcu odkryli prawdę. Rozwiązanie ogromnej zagadki kosmosu zajęło im ponad 15 latCzytaj dalej

Matka w szoku, nastolatek wyjaśnia

Matka 14-latka relacjonowała również jak wyglądała interwencja policji w ich domu. Zgodnie z jej słowami policjanci nie pozwalali dojść do głosu młodzieńcowi, wręcz na niego krzyczeli. Kobieta wraz z mężem byli w szoku.

“Nie wiem, co dalej zrobimy. Martwię się o syna. Boję się tego, że skierowali pismo do sądu i mi go zabiorą, że coś wymyślą. Mąż też jest w szoku” - kontynuowała przerażona kobieta.

Sam zainteresowany tłumaczył gazecie, że sytuacja w kraju go bardzo interesuje i nie podoba mu się, “że rząd łamie konstytucję”. Właśnie dlatego napisał na swoim profilu na Facebooku o proteście, który miał się odbywać w Krapkowicach 18 listopada. Całą sprawę skomentowały również służby mundurowe, które próbują przedstawić swoją wersję wydarzeń.

12-latek z autyzmem wybudował ogromną replikę Titanica z klocków Lego. Zdjęcie robi niewiarygodne wrażenie12-latek z autyzmem wybudował ogromną replikę Titanica z klocków Lego. Zdjęcie robi niewiarygodne wrażenieCzytaj dalej

Policja wyjaśnia sytuację

Całą sprawę na początku nagłośniła gazeta “Nowa Trybuna Opolska”. Za nią głos zabrali lokalni politycy z posłanką Lewicy - Moniką Zawiszą - na czele.

Oprócz wizyty w domu, policja miała również odwiedzić szkołę nastolatka, gdzie o całym zajściu została powiadomiona, między innymi, wychowawczyni Maćka.

Głos w sprawie zabrał również przedstawiciel policji, Mariusz Ciarka z Komendy Głównej Policji. W piątkowej rozmowie z Polsat News przekonywał, że 14-latek nie mówi prawdy, a nastolatek miał rzeczywiście namawiać do uczestnictwa w proteście, a nie tylko o nim poinformować.

Według Ciarki, policjanci po wykryciu tej aktywności mieli podjąć działania prewencyjne. Przedstawiciel policji wspomniał również o sms-ach, które nastolatek miał wymieniać z przedstawicielami partii opozycyjnych.

ZOBACZ TAKŻE W NASZYCH SERWISACH:

  1. Wpadka w programie "Jeden z dziesięciu" przejdzie do historii. Rozbrajająca odpowiedź uczestnika, jest wideo
  2. Po 10 dniach rozłąki piesek wreszcie usłyszał głos właściciela. Wtedy się zaczęło, nikt nie był w stanie go powstrzymać
  3. 14-latek podał dalej post w mediach społecznościowych. Do jego mieszkania wparowała policja, czuje się zastraszony
  4. Oferty, na które Polacy czekają cały rok. Gigantyczne przeceny w Lidlu, sprzęt elektroniczny kupimy za "grosze"
  5. Microsoft zainwestuje w Polsce niewyobrażalne pieniądze. Wszystko zostało ujawnione, wiemy kto skorzysta
  6. Niesamowity występ Kamila Stocha w Wiśle. Był najlepszy, aż opadły nam szczęki, pękamy z dumy
  7. Wielkie "majteczki w kropeczki" zawisły na ministerstwie. Policja ruszyła do akcji natychmiast

Następny artykuł