nauczanie zdalne
Źródło: army.mil

Czy uważasz, że nauczanie zdalne jest dobre dla dzieci?

Kuba WielochKuba Wieloch
20 Sierpnia 2020

Pandemia wymusiła zmianę systemu nauczania, dzięki czemu dzieci mogły uczyć się zdalnie

Ciężkie czasy dla systemu szkolnictwa


Nauczanie zdalne jest gorącym tematem w naszym kraju. Z jednej strony umożliwia dzieciom naukę bez konieczności przebywania w szkole. Dzięki temu istnieje również mniejsze ryzyko zakażenia dziecka chorobą COVID-19 wywoływaną przez koronawirusa. Ma to głównie chronić osoby starsze, ponieważ dzieci często przechodzą chorobę bezobjawowo, jednakże wciąż mogą one zarażać innych.

Wysyp kawę na folię i ją podpal. Piorunujący efekt jest natychmiastowyWysyp kawę na folię i ją podpal. Piorunujący efekt jest natychmiastowyCzytaj dalej

Zdalne nauczanie ma wiele wad

Z drugiej strony jest to ogromne utrudnienie dla nauczycieli, którzy nie byli przygotowani na nauczanie w takim trybie. Wymusza to na nich zapoznanie się z zaawansowanymi aplikacjami do komunikacji głosowej z możliwością streamingu obrazu. Warto zaznaczyć, że większość starszych nauczyciele nigdy nie korzystali z tak zaawansowanej technologii informacyjnej. Problemy mają również rodzice, którzy często zmuszeni są do równoczesnej opieki nad dzieckiem i zdalnej pracy w mieszkaniu. Nie każdy może sobie na pozwolić.
Najważniejszym mankamentem takiego systemu nauczania jest to, że niektórych rodziców nie stać również na komputery dla swoich pociech. Mamy również w Polsce wciąż rodziny bez dostępu do internetu, przez dzieci z takich domów mogą być stygmatyzowane. Nie mają one niestety możliwości uczestniczenia w jedynej dostępnej metodzie nauczania.

Wielkie wymieranie na naszej planecie mogło być spowodowane kosmicznymi wybuchami gwiazdWielkie wymieranie na naszej planecie mogło być spowodowane kosmicznymi wybuchami gwiazdCzytaj dalej

Powrót dzieci do szkół


Od września planowo ma rozpocząć się rok szkolny, a dzieci wrócą do starego systemu nauczania. Uważacie, że to dobre wieści?

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Trwa poważna awaria skrzynek pocztowych Gmail. Tysiące zgłoszeń wściekłych użytkowników
  2. Wielkie wymieranie na naszej planecie mogło być spowodowane kosmicznymi wybuchami gwiazd
  3. Wysyp kawę na folię i ją podpal. Piorunujący efekt jest natychmiastowy
  4. Wojsko USA używa nowego materiału do mundurów. Jego właściwości potrafią zaskoczyć

Następny artykuł