zdalne nauczanie
Źródło: Pixino

Czy uważasz, że szkoły są dobrze przygotowane do edukacji zdalnej?

Artur ŁokietekArtur Łokietek
3 Listopada 2020

Nauka zdalna okazała się w Polsce "złem koniecznym". Niestety wiele osób nie jest zadowolonych z efektów jej implementacji. Teraz jednak szkoły zostały zmuszone do ponownego wprowadzenia takiego rozwiązania. Czy teraz całe przedsięwzięcie może okazać się lepiej przeprowadzone?

Zdalne nauczanie w naszym kraju, wprowadzone jako następstwo pierwszej fali zachorowań na koronawirusa SARS-CoV-2, nie zostało przyjęte tak dobrze, jak chciałby tego rząd czy szkoły. Problemy zaczynają się już na najbardziej podstawowym poziomie.

Edukacja zdalna i problemy pandemiczne

Pierwsza fala zachorowań na koronawirusa SARS-CoV-2 okazała się być na tyle problematyczna dla Polski, że szybko zdecydowano się na wprowadzenie pewnych obostrzeń i zasad. W pewien sposób wszystko stanęło - kina, restauracje, imprezy okolicznościowe, wiele prywatnych przedsiębiorców stanęło w obliczu nie lada wyzwania. Rząd szybko przygotował plan pomocy dla nich, jednak wielu nie przyjęło go z równie dużą ulgą.

Hubert Urbański zaskoczył wszystkich w Milionerach. Publiczność zamarła, chodzi o przerażające praktykiHubert Urbański zaskoczył wszystkich w Milionerach. Publiczność zamarła, chodzi o przerażające praktykiCzytaj dalej

Inną sprawą, która niespodziewanie okazała się być olbrzymim problemem to szkoły. Oczywiście to właśnie w nich niezaprzeczalnie dochodziło do sporych liczb zakażeń, w końcu to tam codziennie kotłują się setki uczniów, nauczycieli i innego personelu, nie mogąc tak naprawdę zachować odpowiedniego dystansu w takim metrażu. Dlatego wprowadzono edukację zdalną.

To nie działa?

Szybko okazało się, że edukacja zdalna w Polsce nie ma racji bytu, a przynajmniej na samym początku. Nauczyciele nie byli na nią przygotowani, zresztą tak samo jak i szkoły, a nawet i uczniowie. Na zlecenie Ministerstwa Edukacji przeprowadzono badania dotyczące opinii rodziców i nauczycieli po pierwszym lockdownie. Okazało się, że całe przedsięwzięcie nie było traktowane jako nowoczesny sposób na rozwiązanie problemu tylko "złem koniecznym".

Naukowcy nie wierzą we własne odkrycie. Znaleźli na Marsie coś niezwykłegoNaukowcy nie wierzą we własne odkrycie. Znaleźli na Marsie coś niezwykłegoCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

1. Ogromna rewolucja w Poczcie Polskiej. Zmiany dotrą do wielu miast. Koniec z długimi kolejkami?

2. Tragiczne wieści, nie żyje 16-latka. Dziewczyna brała udział w popularnym programie rozrywkowym

Czy teraz coś się zmieniło?

Okazało się, że wiele dzieci nie może mieć w swoich domach zapewnionych podstawowych narzędzi do edukacji zdalnej, czyli choćby sprzętu elektronicznego takiego jak laptop czy komputer, podobny problem spotkał również nauczycieli. Ci okazali się również niedoinformowani w kwestii przeprowadzania takich zajęć i korzystania z różnego rodzaju internetowych narzędzi. Szkoły nie były w stanie w krótkim okresie czasu przeszkolić swój personel. Z tego względu wiele osób w dość negatywnym świetle wypowiada się na temat drugiego lockdownu, który najpewniej do nas zmierza. Co ciekawe, szkoły już teraz wprowadziły drugą turę zdalnej edukacji. Czy jednak okaże się ona niepozbawiona problemów? Jakie jest Wasze zdanie?

Niezwykła historia 71-latka z Polski. Był pewien, że spotkał kosmitów, nie spodziewał sięNiezwykła historia 71-latka z Polski. Był pewien, że spotkał kosmitów, nie spodziewał sięCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Największa gwiazda "M jak miłość" wyjawiła, jak naprawdę zachowywał się Pyrkosz na planie. Wyjawiono dotąd nieznane fakty
  2. Nowe obostrzenia już od środy? Poseł zdradził szczegóły spotkania z premierem
  3. Ogromna rewolucja w Poczcie Polskiej. Zmiany dotrą do wielu miast. Koniec z długimi kolejkami?
  4. Hubert Urbański zaskoczył wszystkich w Milionerach. Publiczność zamarła, chodzi o przerażające praktyki
  5. Dramatyczna sytuacja w galeriach handlowych. Mogą ucierpieć sklepy, również z elektroniką. Czy czeka nas Lockdown?
  6. Wyszło na jaw. Wiadomo, która z kandydatek rolnika poszła z nim na wesele. Zdradził ich zespół muzyczny

Następny artykuł