Miś koala trzymający się drzewa.
Źródło: needpix

Naukowcy biją na alarm. Uwielbiany gatunek "misia" wymiera na naszych oczach

Stanisław JanowskiStanisław Janowski
28 Września 2020

Naukowcy nie mają wątpliwości. Uwielbianemu przez wszystkich “misiowi” z Australii grozi wymarcie. W przeciągu ostatnich 100 lat na naszej planecie wymarło ponad 500 gatunków zwierząt. Ludzkość musi wziąć sprawy w swoje ręce, inaczej czeka nas samotny żywot na Ziemi.

W przeciągu ostatnich 100 lat z powierzchni Ziemi zniknęło 500 gatunków zwierząt. Według szacunków naukowców, z naturalnych powodów w tym czasie powinno wymrzeć 9 gatunków. Cała reszta jest wynikiem wyniszczających działań człowieka.

Ujawniono dziwne obrazy widziane z kosmosu. Naukowcy z NASA biją na alarmUjawniono dziwne obrazy widziane z kosmosu. Naukowcy z NASA biją na alarmCzytaj dalej

Torbacz z Australii wymiera

Koala to jeden z symboli Australii. Sympatyczny torbacz może jednak niedługo stać się jedynie wspomnieniem, a to dlatego, że naukowcy przewidują, że w ciągu najbliższych lat może on stać się gatunkiem zagrożonym wyginięciem. Od momentu pojawienia się białego człowieka na kontynencie australijskim liczba koal spada w zastraszającym tempie. W ostatnim czasie koale ucierpiały również z powodu wielkich pożarów, które pustoszyły australijski busz. Naukowcy szacują, że jeżeli podejście ludzi do klimatu i dzikiej natury się nie zmieni, to koale mogą wyginąć do 2050 roku.

DZISIAJ GRZEJE:

1. Głębokość tej dziury jest niewyobrażalna. Chcą się dokopać do jądra Ziemii?

2. Pola Raksa gwiazdą “Czterej pancerni i pies”. Tak dzisiaj wygląda gwiazda serialu

Koala to nie niedźwiedź

Chociaż popularnie znany pod nazwą “miś koala”, to te sympatyczne ssaki nie mają nic wspólnego z niedźwiedziami. Koala jest jedynym obecnie żyjącym przedstawicielem rodzaju koala z rodziny koalowatych. Od 1927 r. koala jest objęty całkowitą ochroną.

Najpierw śmiał się z pandemii. Teraz ostrzega z oddziału intensywnej terapii. Niesamowite wyznanie mężczyznyNajpierw śmiał się z pandemii. Teraz ostrzega z oddziału intensywnej terapii. Niesamowite wyznanie mężczyznyCzytaj dalej

28 gatunków zagrożonych wyginięciem. Naukowcy ostrzegają

Naukowcy informują, że oprócz koal, w Australii żyje obecnie 28 gatunków zwierząt, które są zagrożone wyginięciem. Na tej liście znajdziemy między innymi wolatuchę wielką. Podobnie jak koala jest to torbacz i żywi się liśćmi eukaliptusa. Ogromne pożary, które nasilają się wraz ze zmianami klimatu zniszczyły 30% przestrzeni życiowej tego ssaka. Poza tymi dwoma gatunkami naukowcy ostrzegają przed wymieraniem żab i ptaków. Spośród 28 wymienionych gatunków, kilka może zostać uznanych za krytycznie zagrożone.

Kradli Polakom setki tysięcy złotych. Policja właśnie rozbiła szajkę hakerówKradli Polakom setki tysięcy złotych. Policja właśnie rozbiła szajkę hakerówCzytaj dalej

Środowisko woła o pomoc. Ludzkość musi coś zrobić

Wielkie pożary w Australii i Stanach Zjednoczonych, mordercze monsuny w Indiach i Bangladeszu oraz fale upałów na Syberii. Klimat daje nam do zrozumienia, że nie jest dobrze. Ekolodzy alarmują, że jeżeli sytuacja klimatyczna w Australii się nie poprawi (i jednocześnie człowiek nie zacznie zabierać naturalnych terenów występowania dla torbaczy), to koala może zostać za gatunek zagrożony wyginięciem już za rok, a do 2050 roku mogą zniknąć z powierzchni Ziemi na zawsze.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wyjątkowo smutne zdjęcie niedźwiedzi polarnych z Arktyki. Uchwycono rzecz, która nigdy nie powinna mieć miejsca
  2. Niesamowite działanie oleju z liści laurowych. Poznasz je i od razu pobiegniesz do sklepu
  3. Ujawniono dziwne obrazy widziane z kosmosu. Naukowcy z NASA biją na alarm
  4. Ogromna farma fotowoltaiczna w Polsce. Nad pracami czuwa Polsat
  5. Najpierw śmiał się z pandemii. Teraz ostrzega z oddziału intensywnej terapii. Niesamowite wyznanie mężczyzny
  6. Wiele osób miało nadzieję do samego końca. Nie żyje 2-letnia Lilianka

Następny artykuł