Zdjęcie przedstawiające potwora z Loch Ness albo wielką rybę.
Źródło: Instagram

Zdjęcie potwora z Loch Ness zawojowało Internet. Trwa spór o prawdziwość fotografii

Stanisław JanowskiStanisław Janowski
26 Czerwca 2020

Rok 2020 nie może nas już chyba niczym zaskoczyć. Ogromne pożary, globalna pandemia, trąby powietrzne w Polsce. No to dołóżmy do tego jeszcze nowe zdjęcie przedstawiające potwora z Loch Ness. W Internecie trwa spór o prawdziwość fotografii.

Steve Challis spędził w zeszłym roku parę dni nad najsłynniejszym, szkockim jeziorem. W tym czasie zrobił parę zdjęć, na których społeczność internetowa dopatrzyła się legendarnego potwora Nessy.

Jedno z najlepszych zdjęć Nessy, ale...

Po wrzuceniu zdjęcia na jedną z grup na Facebooku zawrzało. Internauci stwierdzili, że zdjęcie wykonane przez Challisa jest jednym z najlepszych w historii, które przedstawiają potwora z Loch Ness. Z autorem zdjęcia skontaktował się nawet Roland Watson, autor bloga w całości poświęconemu zagadce Nessie. "Jeśli fotografia jest autentyczna, to jest to jedno z trzech najlepszych zdjęć Nessie w historii” - powiedział, dodając jednocześnie, że liczy na szczerą odpowiedź czy zdjęcie nie zostało spreparowane w Photoshopie.

Zdjęcie przedstawiające Potwora z Loch Ness. Albo wielką rybę.

Chyba jednak fake

Sam autor w odpowiedzi na oskarżenia o spreparowanie fotografii twierdzi, że nie wydaje mu się, żeby to było zdjęcie przedstawiające Nessy. “Na kilku zdjęciach uchwyciłem częściowo wynurzone stworzenie, które zaraz z powrotem zanurkowało. Jestem zdania, że to wielki sum albo coś jego pokroju". Internauci doszukują się wszelkich znaków, aby udowodnić, że zdjęcie jest fałszywe i prawdopodobnie takie właśnie jest. Przykłady możecie zobaczyć tutaj. Wystarczy wspomnieć, że autor zawodowo zajmuje się grafiką komputerową. Przygotowanie takiego zdjęcia nie powinno więc być dla niego kłopotem. Postawmy więc kropkę na słowach autora fotografii i załóżmy, że one są prawdziwe: "Ja naprawdę myślę, że to po prostu wielka ryba".

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Łapią do 20 tysięcy komarów dziennie. Młode jerzyki wylatują z gniazd i mogą potrzebować naszej pomocy
  2. Alert przed trąbami powietrznymi. IMGW ostrzega przed niebezpieczną pogodą
  3. Niesamowite nagranie. Brama Piekieł istnieje i płonie bezustannie od 50 lat
  4. NASA wyceniła prywatne loty w kosmos. Cena nie jest taka zła

Następny artykuł