Techgame.pl
Grafika przedstawiająca zjawisko phishingu.

Pixabay

Ponad 700 strona podszywających się pod Netflixa. Uważajcie na oszustów

22 Kwietnia 2020

Autor tekstu:

Stanisław Janowski

Udostępnij:

#ZostańwDomu sprawił, że serwisy, które streamują filmy i seriale przeżywają prawdziwy boom. Na to wydarzenie nie pozostają obojętni oszuści, którzy próbują wykraść nasze dane osobowe.

Ostatnio informowaliśmy o tym, że w pierwszym kwartale 2020 roku cyberprzestępcy najczęściej z cel podszywania się wybierali firmę Apple. Na drugim miejscu znalazł się Netflix, a sytuacją związana z epidemią koronawirusa może sprawić, że w kolejnym tego typu podsumowaniu, to właśnie serwisy streamingowe będą na szczycie takich rankingów.

700 podrabianych Netflixów

Jak informuje Mimecast, jeden z największych, międzynarodowych dostawców cyberzabezpieczeń dla firm i organizacji z całego świata, w ostatnim czasie odkryli ponad 700 stron podszywających się pod stronę służącą do logowania się w serwisie Netflix. Praktycznie wszystkie przypadki powstały między 6 a 13 kwietnia. Netflix jest łakomym kąskiem dla wszystkich cyberprzestępsców, ponieważ ze względu epidemię wirusa SARS-CoV-2 oraz związanym z nią lockdownem, serwis notuje bardzo znaczące skoki nowych użytkowników (na chwilę obecną w pierwszym kwartale zarejestrowało się 7 milionów nowych).

Phishing dotyczy też innych serwisów

Cztery próby podszycia się pod oryginalną stronę znaleziono również w przypadku serwisu Disney+. Jest to szczególnie ważna informacja dla mieszkańców Europy, ponieważ Disney zapowiedział pojawienie się tego streamingu w kolejnych europejskich państwach już w te wakacje (w Polsce start oferty planowany jest na okolice czerwca/lipca). Co ważne, jak podaje Mimecast, próby podszycia się pod konkretne strony nie ogranicza się jedynie do strony logowania, trzeba być więc czujnym i sprawdzać link witryn, na których się znajdujemy oraz inne informacje, które mogą nam zdradzić, że coś jest nie tak.

Podobne artykuły

Karty kredytowe z kłódką leżące na klawiaturze laptopa.

Bezpieczeństwo

PKO BP ostrzega, pieniądze znikają z kont. Ataki hakerskie, dotyczy wszystkich klientów

Czytaj więcej >
zus

Bezpieczeństwo

ZUS: Gigantyczny problem. Internetowa platforma korzysta z technologii, która za miesiąc przestanie działać

Czytaj więcej >
Karty płatnicze i kłódka

Bezpieczeństwo

Dzwoni nieznany numer? Natychmiast odrzuć, apel banku ING

Czytaj więcej >
android

Bezpieczeństwo

Koniecznie usuń niebezpieczne aplikacje ze smartfona. Mogą być zainfekowane wirusami

Czytaj więcej >
Millennium

Bezpieczeństwo

Bank Millennium ostrzega przed oszustami. Łatwo się nabrać, pieniądze klientów znikają z kont

Czytaj więcej >
materiał ilustracyjny

Bezpieczeństwo

Oszuści podszywają się pod PGE. Uwaga na fałszywe wezwanie do zapłaty

Czytaj więcej >