Mózg implanty
Źródło: pixabay

Neuroimplanty i wszczepy do mózgu. Uważasz je za zagrożenie czy postęp technologiczny?

Artur ŁokietekArtur Łokietek
23 Lipca 2020

Biorąc pod uwagę niezwykle szybko postępującą technologię, pojawiają się nowe korzyści, ale i zagrożenia. Elon Musk od lat zapowiada swój Neuralink, czyli wszczep do mózgu, który jest już podobno gotowy. Czy takie rozwiązania są bezpieczne?

Elon Musk przedstawia Neuralink, Japończycy opracowali swój interfejs neuronowy... Do czego zmierza ten świat?

Cyberwszczepy

Ludzie od lat pracują nad udoskonalaniem samych siebie. W końcu wizja rodem z Cyberpunka 2077 o cyber-implantach wszczepianych niemal na życzenie czy androidach służących człowiekowi jak w Blade Runnerze nie może być aż tak odległa od tego, co kiedyś może nastąpić. Ostatnie doniesienia o postępie technologicznym nie dla wszystkich brzmią pozytywnie. Elon Musk zapowiedział niedawno, że w sierpniu pokaże nam Neuralink, czyli interfejs neuronowy nad którym jego firma pracowała od wielu lat.

Sztuczna inteligencja pomoże w wykrywaniu nowotworu trzustki. Powie o zagrożeniu 20 miesięcy przed diagnoząSztuczna inteligencja pomoże w wykrywaniu nowotworu trzustki. Powie o zagrożeniu 20 miesięcy przed diagnoząCzytaj dalej

Interfejsy mózg - komputer

Interfejs neuronowy Elona Muska ma pomóc człowiekowi w nadążaniu za Sztuczną Inteligencją, która niebawem może nas przegonić. Oprócz połączenia się z komputerem, sterowania wieloma rzeczami za pomocą myśli, a nawet... odtwarzania muzyki, ma być urządzeniem implementowanym do mózgu podczas prostej operacji. Czy jednak takie zamiary w ludzką naturę są słuszne? W końcu człowiek ewoluuje naturalnie. Technologia, zdaniem badaczy, zmusza nas do gwałtownego przyspieszenia tego procesu. Czy jednak jest on bezpieczny i potrzebny?

Zachęcamy do podzielenia się z nami swoją własną opinią na naszym profilu na Facebooku!

Zobacz także:

  1. Lot na Księżyc się nie udał? Richard Nixon informuje o katastrofie misji Apollo 11
  2. Oto Aero-Train, superszybki japoński pociąg, który lata
  3. Polski samochód elektryczny jednak powstanie. Poznaliśmy datę premiery auta
  4. Sieć 5G o najwyższej częstotliwości 26 GHz może niedługo pojawić się w PolsceNastępny artykuł