Wielki wybuch
Źródło: pixabay.com

Niesamowite nagranie. Historia Wszechświata ujęta w 1 minucie

Kuba WielochKuba Wieloch
2 Sierpnia 2020

Na początku nie było niczego. Potem nastąpił wielki wybuch i zaczęło się wszystko

Wiele teorii na temat początku wszystkiego


Jest wiele teorii na temat powstania Wszechświata. Wiele z nich zakłada udział potężnej istoty, która wprawiła wszystko w ruch bądź też dosłownie stworzyła wszystko. Mowa rzecz jasna o Bogu, który na przestrzeni tysiącleci miał już wiele przydomków i imion. Większość mitologii i światowych religii zakłada jednak podobną tezę, to potężna istota stworzyła Wszechświat.

Teoria Wielkiego Wybuchu


Naukowcy mają zgoła inne zdanie na ten temat. Najpopularniejszą teorią powstania Wszechświata pozostaje „Wielki Wybuch”. Jest to najwcześniejsze znane wydarzenie zaobserwowane we Wszechświecie. Pierwsza oznaka ewolucji kosmosu, a jednocześnie nazwa modelu tego procesu. Według badań fizyków i astronomów do Wielkiego Wybuchu doszło około 13,799 ± 0,021 mld lat temu.

Koszt pierwszej przesyłki z Marsa wyniesie 7 miliardów dolarówKoszt pierwszej przesyłki z Marsa wyniesie 7 miliardów dolarówCzytaj dalej

Początek czasu i przestrzeni


Proces Wielkiego Wybuchu nie jest łatwy do opisania. Wiadomo, że z bardzo gęstej i gorącej materii wyłonił się znany nam dziś Wszechświat, a dokładniej możliwa do zaobserwowania przez nas materia, energia i oddziaływania. Wielki Wybuch dał również początek przestrzeni i czasu. Trzeba przyznać, że pomimo naukowości tej tezy można znaleźć analogię do wielu religii. Według wielu wierzeń na początku nie było nic, później był chaos, a istota nadprzyrodzona uporządkowała wszystko w znany nam dziś porządek.

Czy na Marsie właśnie doszło do erupcji wulkanu? NASA wyjaśnia zjawisko z najnowszych zdjęćCzy na Marsie właśnie doszło do erupcji wulkanu? NASA wyjaśnia zjawisko z najnowszych zdjęćCzytaj dalej

Wszechświat wciąż się rozszerza


Teoria wielkiego boom opiera się na obserwacjach wskazujących na rozszerzanie się przestrzeni zgodnie z metryką Friedmana-Lemaître’a-Robertsona-Walkera. Najnowsze obserwacje wskazują, że Wszechświat rzeczywiście stale się rozszerza od stanu, w którym cała materia Wszechświata miała bardzo dużą gęstość i temperaturę.

Ogromna chińska tama uległa deformacji. Grozi nam globalna katastrofaOgromna chińska tama uległa deformacji. Grozi nam globalna katastrofaCzytaj dalej

Fascynujące nagranie


W obecnej nomenklaturze naukowej teoria Wielkiego Wybuchu jest raczej niepodważalna, jako że nie mamy żadnych dowodów obalających ją. Zresztą wszystkie naukowe fakty wskazują na to, że cały znany nam Wszechświat rzeczywiście wyłonił się z ogromnego wybuchy, który dał w rezultacie początek życia na naszej planecie.
Poniżej przedstawiamy nagranie, na którym zawarta jest cała znana nam historia wszechświata i naszej planety. Wszystko ujęte w jednominutowym filmie:

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Czy na Marsie właśnie doszło do erupcji wulkanu? NASA wyjaśnia zjawisko z najnowszych zdjęć
  2. Globalna powódź coraz bardziej realna. Naukowcy biją na alarm
  3. Koszt pierwszej przesyłki z Marsa wyniesie 7 miliardów dolarów
  4. Ogromna chińska tama uległa deformacji. Grozi nam globalna katastrofa
Następny artykuł