niesmiertelnosc
Źródło: Pikist

Czy uważasz, że dzięki technologii ludzie będą nieśmiertelni?

Artur ŁokietekArtur Łokietek
11 Października 2020

Jaka jest szansa, że w ciągu kolejnych dziesięcioleci ludzkość nauczy się wykorzystywać technologię do tego stopnia, że zagwarantuje ona nam niemal nieśmiertelność? Uważasz, że jest to możliwe? Być może to jednak nauka przegoni technologię pod tym kątem.

Człowiek od zawsze spoglądał tam, gdzie nie mógł sięgnąć - ku chmurom, oceanom, kosmosie, a teraz też i w stronę długowieczności. Czy istnieją dziś technologie zdolne zagwarantować nam nieśmiertelność? Nie, ale wszystko może się zmienić.

Świat pędzi do przodu

Technologia pędzi nieubłaganie od czasów rewolucji przemysłowej, która kompletnie zmieniła świat. Jedni twierdzą - na gorsze, bo w końcu od tamtej pory liczymy jak bardzo nasza działalność zmieniła planetę i cały ekosystem, dewastując kompletnie to, co Matka Natura pielęgnowała przez miliony lat. Z drugiej jednak strony ciężko nie stwierdzić, że technologia bardzo nam pomaga i przyczynia się do rozwoju ludzkości. Jeszcze nie tak dawno temu każdy mógł po raz pierwszy kupić i wstawić do domu własną konsolę do grania, a dziś patrzymy ma SpaceX i NASA, które planują misję na Marsa. A to nie wszystko, co technologia ma nam do zaoferowania, prawda?

Dwunastoletnie dziecko stworzyło coś niezwykłego. Naukowcy aż osłupieli, ciężko uwierzyćDwunastoletnie dziecko stworzyło coś niezwykłego. Naukowcy aż osłupieli, ciężko uwierzyćCzytaj dalej

p>DZISIAJ GRZEJE:

1. Masz banknot 50 zł? Może być wart fortunę, lepiej przeszukaj kieszenie

2. Nie mógł odwiedzić syna, który walczy z rakiem. Przygotował dla niego wzruszającą niespodziankę, jest wideo

Rozwój medycyny = nieśmiertelność?

Technologia przyczynia się także do rozwoju różnych dziedzin nauki, jak właśnie medycyna. To w końcu dzięki nowoczesnym komputerom, sztucznej inteligencji, a także wszelkiemu nowoczesnemu sprzętowi medycznemu tak wiele ryzykownych dawniej zabiegów może dziś być przeprowadzana niemal zupełnie bez żadnych komplikacji. Jednak leki i leczenie to jedno, a sprzęt przy tym wykorzystywany to drugie. Patrząc na to, ile czasu zajmuje ludzkości znalezienie tego cudownego leku na raka nie trudno jest pomyśleć, że to jednak technologia pod tym kątem wyprzedzi lekarzy. Nie od dziś wiadomo, że uczeni mają duże oczekiwania wobec AI, które może w przyszłości przyczynić się do znacznego polepszenia jakości życia.

Sony nie ma praw do nazwy Sony nie ma praw do nazwy "PS5"? Absurdalna sytuacja, aż ciężko uwierzyćCzytaj dalej

Czy to w ogóle realne?

Nieśmiertelność zapewnioną możemy mieć na różne sposoby, tj. ludzie-cyborgi, przenoszenie umysłu do komputerów, zapisywanie wspomnień, rozwój medycyny zdolny wytępić wszelkie choroby... Sposobów jest mnóstwo i każdy z nich wydaje się na swój sposób atrakcyjny. Czy jednak to możliwe, aby wielkie koncerny i giganci branży kiedykolwiek znaleźli sposób na nieśmiertelność? W końcu według prognoz i tak zmierzamy do przeludnienia. Nieśmiertelność byłaby wtedy wręcz szkodliwa. No, chyba, że znajdziemy inne miejsca do życia. Co uważasz na ten temat? Twoim zdaniem technologia może przyłożyć się do ludzkiej nieśmiertelności?

iPhone 12 zadebiutuje w najbliższy wtorek? Wszystko już jasneiPhone 12 zadebiutuje w najbliższy wtorek? Wszystko już jasneCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Suczka pitbulla została rozdzielona ze swoimi dziećmi. Cały czas płakała w schronisku
  2. Kobieta na zdjęciu ma 64 lata, zdradziła największy sekret. Codziennie je dokładnie jeden produkt
  3. Niewielu wie, że córka Marii Skłodowskiej-Curie również była geniuszem. Dostała najbardziej prestiżową nagrodę
  4. "Jeden z dziesięciu": odpowiedzi, które przeszły do historii teleturnieju. Tadeusz Sznuk nie wiedział, jak zareagować
  5. Bill Gates o końcu pandemii. Zostanie z nami na dłużej
  6. Media obiegła tragiczna wiadomość. Są ofiary śmiertelne

Następny artykuł