Screen z gry The Legend of Zelda: Skyward Sword.
Źródło: flickr

The Legend of Zelda: Skyward Sword zmierza na Nintendo Switch

Stanisław JanowskiStanisław Janowski
17 Sierpnia 2020

W przyszłym roku cykl The Legend of Zelda będzie świętował swoje 35 lecie. 10 lat temu z okazji 25. rocznicy Nintendo wydało Skyward Sword na Wii oraz Wii U.

W brytyjskiej wersji serwisu Amazon pojawiła się informacja o przedsprzedaży reedycji gry The Legend of Zelda: Skyward Sword na konsolę Nintendo Switch. Będzie to całkiem niezła szansa dla młodszych fanów do zapoznania się z tą produkcją.

Nintendo Zeldą (i Linkiem) stoi

The Legend of Zelda to jeden z najważniejszych tytułów w historii Nintendo. Start najnowszej konsoli, czyli Switcha, napędzany został przez bardzo dobrze przyjętą część - The Legend of Zelda: Breath of the Wild. Gra sprzedała się w ogromnych ilościach (według niektórych źródeł sprzedanych zostało nawet 18 milionów kopii), naturalnym zjawiskiem jest więc pomysł o wprowadzeniu na rynek kolejnej gry z serii.

Amerykańscy żołnierze będą trenowali w grach? Powstaje centrum gier wojennychAmerykańscy żołnierze będą trenowali w grach? Powstaje centrum gier wojennychCzytaj dalej

Reedycja na rocznicę

Skyward Sword został wydany z okazji 25-lecia cyklu The Legend of Zelda. Miało to miejsce prawie 10 lat temu, a gra wypuszczona została na konsolę Wii (2011) oraz Wii U (2016). Wszystko wskazuje na to, że z okazji 35-lecia przygód Linka i Zeldy gra doczeka się reedycji na konsolę Nintendo Switch. Na brytyjskiej wersji serwisu Amazon pojawiła się właśnie taka gra z dostępem do przedsprzedaży. The Legend of Zelda: Skyward Sword ma kosztować 69.99 funtów, nie podana została jednak oficjalna data wydania gry.

Plotki czy potwierdzone informacje?

Plotki na temat prac nad reedycją Skyward Sword pierwszy raz pojawiły się dwa lata temu. Wtedy Nintendo zdementowało wszelkie informacje na temat ewentualnych prac nad tą produkcją. Obecnie Japończycy również nie potwierdzili, że pracują nad portem gry na Switcha, jednak wszystko jest możliwe. Pewne informacje poznamy z pewnością już w przyszłym roku. Do tego czasu wszyscy fani gier z tej serii mogą zająć się świetnym remasterem gry The Legend of Zelda: Link’s Awakening, która swoją premierę miała w 1993 roku.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Morrowind w nowej odsłonie. Twórcy moda Skywind zaskoczyli
  2. 38 lat historii lotnictwa. Microsoft Flight Simulator w pigułce
  3. Cyberpunk 2077 w 8K. Rozgrywka wygląda niesamowicie
  4. Electronic Arts wprowadza na rynek nową usługę. To połączenie dwóch dużych platform

Następny artykuł