Statek kosmiczny - UFO
Źródło: Pixabay

Czy uważasz, że obce cywilizacje skontaktowały się już z Ziemią?

Stanisław JanowskiStanisław Janowski
6 Listopada 2020

Odkrycie obcych cywilizacji będzie jednym z największych osiągnięć ludzkości w całej historii naszej planety. Na ten moment nie udało nam się odnaleźć żadnych śladów, które wskazywałyby na to, że gdzieś w kosmosie istnieją zaawansowane formy życia, jednak zwolenników tej teorii jest wielu.

Istnieje również duża grupa osób, które uważają, że obce cywilizacje już dawno się z nami skontaktowały, a światowe mocarstwa ukrywają tę informację, aby uniknąć masowej paniki, która mogłaby się wywiązać w związku z takim zdarzeniem. A czy według Ciebie, obce cywilizacje już się z nami skontaktowały?

Ogromne bombardowanie na Marsie. Efekty widoczne z satelitówOgromne bombardowanie na Marsie. Efekty widoczne z satelitówCzytaj dalej

Życie musi gdzieś tam istnieć

W ostatnim czasie naukowcy, którzy zajmują się badaniem kosmosu stwierdzili, że tylko w naszej galaktyce musi istnieć przynajmniej 30 innych rozwiniętych form życia, ale ze względu na ogromne odległości, które nas od siebie oddzielają jeszcze ich nie zauważyliśmy. W skali całego kosmosu wizja tego, że jesteśmy w nim samotni jest równie nieprawdopodobna, co wręcz niemożliwa.

Każdego dnia astronomowie wypatrują w przestrzeni kosmicznej oznak życia innych rozwiniętych cywilizacji, wysyłają sygnały, które mogłyby zwrócić na nas ich uwagę. Nie jest to jednak proste, ze względu na ograniczenia technologiczne jesteśmy w stanie sygnalizować się w bardzo niewielkiej cześci wszechświata. Wystarczy wspomnieć, że obiektami, które oddaliły się od Ziemi na największą odległość są sondy Voyager, które zostały wystrzelone z naszej planety w latach 70. a dopiero niedawno opuściły przestrzeń Układu Słonecznego.

Nokia powraca do klasyki. Wyciekły zdjęcia i specyfikacje nowych modeliNokia powraca do klasyki. Wyciekły zdjęcia i specyfikacje nowych modeliCzytaj dalej

Czy obce cywilizacje nawiązały z nami kontakt?

Najpopularniejsza teoria na temat ludzkich kontaktów z obcymi cywilizacjami dotyczy oczywiście tajemniczej Area 51. Jest to amerykańska baza wojskowa, w której tamtejsze wojsko testuje najnowsze rozwiązania technologiczne. Ze względu na bardzo duży poziom tajności tego miejsca oraz liczne legendy, które narosły wokół Strefy, wiele osób wierzy, że to właśnie tam amerykański rząd przechowuje wszystkie dowody na istnienie kosmitów, ze statkiem kosmicznym i ciałem obcego włącznie.

Atrakcje na Marsie. Miejsca, które przyszli turyści będą zwiedzać na Czerwonej PlanecieAtrakcje na Marsie. Miejsca, które przyszli turyści będą zwiedzać na Czerwonej PlanecieCzytaj dalej

A czy według Ciebie kosmici nawiązali z nami już kontakt? A może wierzysz, że gdzieś tam we wszechświecie istnieją cywilizacje które są na podobnym rozwoju technologicznym, co ludzkość i oprócz eksploracji najbliższych regionów kosmosu, nie posiadają jeszcze technologii, która pozwoliłaby na dalszą eksplorację i kontakt z nami?

Następny artykuł