Zarys kosmity
Źródło: hdwallpaper.net/aut. bighead/CC BY: licencja: https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/

Czy uważasz, że za naszego życia odkryjemy obcą cywilizację?

Stanisław JanowskiStanisław Janowski
9 Listopada 2020

Poszukiwania obcych cywilizacji z kosmosu to zajęcie, które spędza sen z powiek wielu naukowcom. Również “zwykli” ludzi często rozmyślają o obcych cywilizacjach, które mogą się skrywać gdzieś na innych planetach, w innych układach gwiezdnych czy sąsiadujących galaktykach.

Wiele osób obawia się jednak, że obecna technologia nie pozwoli nam na odkrycie pozaziemskiego życia w ciągu najbliższych kilkudziesięciu lat. Co prawda naukowcy co chwilę informują, że podejrzewają, że na niektórych ciałach niebieskich w naszym Układzie Słonecznym może istnieć życie, jednak chodzi im wtedy zazwyczaj o proste mikroorganizmy, które nie sprostają oczekiwaniom społeczeństwa.

Windows 10 z niską wydajnością. Microsoft wyjaśnia, mamy proste rozwiązanieWindows 10 z niską wydajnością. Microsoft wyjaśnia, mamy proste rozwiązanieCzytaj dalej

Poszukiwania kosmitów trwają

Wiele osób twierdzi, że widziało statki kosmiczne unoszące się nad naszą planetą. Część ludzi twierdzi nawet, że miało z nimi kontakt. Światowe agencje kosmiczne jak dotąd nie potwierdziły jednak dotychczas żadnego kontaktu z pojazdami obcych cywilizacji, a to właśnie one miałyby szansę w pierwszej kolejności zauważyć w okolicach naszej planety tego typu zjawiska.

DZISIAJ GRZEJE:

1. Najpotężniejszy statek kosmiczny w historii ludzkości. SpaceX zaprezentowało Starship

2. Reżyser o ostatnim spotkaniu z Anną Przybylską. Choroba zmieniła aktorkę nie do poznania, ciężko powstrzymać łzy

Na chwilę obecną astronomowie poinformowali jedynie o niezwykle ciekawych odczytach związanych z atmosferą Wenus, w której odnajduje się związki, które mogą być wytworem istniejące życia. Naukowcy informują również o wielu ciałach niebieskich w naszym Układzie Słonecznym, takich jak Enceladus, Tytan czy Europa, na których mogą występować warunki wspierające rozwój życia.

Przełomowe odkrycie naukowców. Dotyczy organizmów, które mogą żyć na Marsie do dzisiajPrzełomowe odkrycie naukowców. Dotyczy organizmów, które mogą żyć na Marsie do dzisiajCzytaj dalej

Czy uważasz, że ludzkość skontaktuje się z kosmitami za naszego życia?

Szanse na odkrycie istnienia obcej cywilizacji w najbliższej przyszłości są raczej marne. Ludzkość dopiero pracuje nad założeniem pierwsze pozaziemskiej kolonii ludzkiej na powierzchni Księżyca, w latach 30. XXI wieku takie osady mają pojawić się również na Marsie, jednak to wciąż za mało w skali rozmiarów całego kosmosu, aby nasze działania mogły doprowadzić do odkrycia obcej cywilizacji.

Biedronka dodaje kolejne technologiczne wynalazki do oferty. Idealne urządzenia do kuchni w przystępnej cenieBiedronka dodaje kolejne technologiczne wynalazki do oferty. Idealne urządzenia do kuchni w przystępnej cenieCzytaj dalej

Istnieje oczywiście szansa, że obce cywilizacje same zadecydują, że przyszedł czas na skontaktowanie się z nami. Taka teoria jednak zakłada, że cywilizacje takowe w ogóle istnieją, są na tyle rozwinięte, że nas obserwują i czekają na odpowiedni moment, w którym mogłyby się z nami skontaktować oraz że w ogóle wiedzą o naszym istnieniu. Warto bowiem pamiętać, że kosmos jest niezwykle ogromnym miejscem, a cała nasza galaktyka, czyli Droga Mleczna, jest jedynie mikroskopijną jej częścią, nie wspominając o porównywaniu do tej skali naszej planety.


Następny artykuł