osy
Źródło: youtube.com

Wszedł do lasu i aż zamarł. Znalazł gigantyczne gniazdo i dziesiątki tysięcy os [wideo]

Kuba WielochKuba Wieloch
2 Września 2020

Mężczyzna zajmujący się zawodowo usuwaniem gniazd szerszeni i os znalazł gigantyczne gniazdo os

Gigantyczne gniazdo os


Nawet zawodowiec ma prawo przerazić się po znalezieniu tak wielkiego gniada os. Przekonał się o tym mężczyzna, który został wezwany do usunięcia siedliska tych agresywnych owadów. Gdy wszedł do lasu, aż nie wierzył własnym oczom. Ku jego zaskoczeniu, nigdy nie widział czegoś podobnego i stanął jak wryty.

Naukowcy o rosyjskiej szczepionce na COVID-19. Niesamowite wiadomościNaukowcy o rosyjskiej szczepionce na COVID-19. Niesamowite wiadomościCzytaj dalej

W gnieździe może żyć od kilku do kilkunastu tysięcy osobników


Osy to owady, które w zależności od gatunku potrafią tworzyć gigantyczne kolonie, podobnie do mrówek, pszczół i szerszeni. Kolonie potrafią liczyć nawet dziesiątki tysięcy osobników. Należy pamiętać, aby zbytnio nie zbliżać się do gniazda tych owadów, ponieważ mogą one zacząć bronić swojego domu. Użądlenia os są niezwykle bolesne i w skrajnych przypadkach mogą doprowadzić nawet do ludzkiej śmierci. Dzieje się tak, gdy osoba użądlona jest uczulona na jad tych zwierząt.

Jezus Chrystus wyglądał zupełnie inaczej niż myślisz. Sztuczna inteligencja wygenerowała hiperrealistyczny portretJezus Chrystus wyglądał zupełnie inaczej niż myślisz. Sztuczna inteligencja wygenerowała hiperrealistyczny portretCzytaj dalej

Dlaczego osy lubią miejskie tereny?


Osy podobnie do szerszeni i pszczół mają własne gniazda, w których żyją w hierarchicznych społecznościach. Najważniejszym członkiem gniazda jest królowa, która stale składa nowe jaja i dba o przedłużenie żywotności kolonii. Dzieci królowej, czyli robotnice stale rozbudowują gniazdo i karmią larwy pokarmami pochodzenia zwierzęcego, chociażby uśmierconymi i przeżutymi owadami, gąsienicami lub padliną.
Dorosłe osy żywią się pokarmem węglowodanowym np. nektarem kwiatów, słodkimi sokami i soczystymi owocami. Z tego powodu są one nieproszonymi gośćmi na wszelkich straganach owocowych lub w cukierniach. Owady te niesamowicie lubią słodkie pokarmy, przez co często spotykamy je w ludzkim, miejskim środowisku.

Naukowcy określili dokładny rozmiar Megalodona. To był prawdziwy potwórNaukowcy określili dokładny rozmiar Megalodona. To był prawdziwy potwórCzytaj dalej

Nagranie


Pamiętajcie, aby nigdy nie usuwać gniazda os własnoręcznie i koniecznie wezwać odpowiednie służby, aby zajęły się niechcianymi gośćmi.
Poniżej możecie obejrzeć niezwykłe nagranie:

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wolontariusze odebrali policjantowi skrajnie zaniedbane psy. Teraz policja weszła do ich domów, oburzający powód
  2. Przenigdy nie wkładaj 3 rzeczy do zmywarki. Skutki mogą być koszmarne
  3. Jezus Chrystus wyglądał zupełnie inaczej niż myślisz. Sztuczna inteligencja wygenerowała hiperrealistyczny portret
  4. Naukowcy określili dokładny rozmiar Megalodona. To był prawdziwy potwór
  5. Rosyjski myśliwiec naruszył przestrzeń powietrzną NATO. Stany Zjednoczone wściekłe
  6. Pamiętacie listonosza ze Złotopolskich? Jerzy Turek przed śmiercią zdążył wyjawić tajemnicę, która zmieniła wszystko

Następny artykuł