Gniazdo Os
Źródło: youtube.com

Podziemne gniazdo os zalane wrzącym aluminium. Fascynujące nagranie

Kuba WielochKuba Wieloch
7 Sierpnia 2020

Jak poradzić sobie z ogromnym gniazdem os nieopodal domu? Pewien youtuber znalazł niesamowite rozwiązanie tego problemu

Szkodniki upodobały sobie ludzkie towarzystwo


Osy podobnie do szerszeni i pszczół mają własne gniazda, w których żyją w hierarchicznych społecznościach. Najważniejszym członkiem podziemnego gniazda jest królowa, które stale składa nowe jaja i dba o przedłużenie żywotności kolonii. Dzieci królowej, czyli robotnice stale rozbudowują gniazdo i karmią larwy pokarmami pochodzenia zwierzęcego, chociażby uśmierconymi i przeżutymi owadami, gąsienicami lub padliną.


Dorosłe osy żywią się pokarmem węglowodanowym np. nektarem kwiatów, słodkimi sokami i soczystymi owocami. Z tego powodu są one nieproszonymi gośćmi na wszelkich straganach owocowych lub w cukierniach. Owady te niesamowicie lubią słodkie pokarmy, przez co często spotykamy je w ludzkim, miejskim środowisku.

Nadchodzą toksyczne burze z gradem. Fascynujące odkrycie naukowcówNadchodzą toksyczne burze z gradem. Fascynujące odkrycie naukowcówCzytaj dalej

Użądlenia są niezwykle niebezpieczne dla alergików


Użądlenie osy jest bardzo bolesne, jednakże dla większości ludzi nie stanowi zagrożenia dla zdrowia. O wiele gorzej mają osoby uczulone na jad tych owadów, bo szok anafilaktyczny może doprowadzić nawet do śmierci osoby użądlonej. Jeśli masz skłonności alergiczne, to ważnym jest, aby profilaktycznie zrobić sobie testy na jad owadów.

Jak pozbyć się gniazda os?


Jak więc radzić sobie z gniazdami os w pobliżu naszego domostwa? Jest wiele sposobów, jednakże najważniejszym jest zawiadomienie odpowiednich służb. Gniazda nie należy usuwać na własną rękę, ani "domowymi" sposobami. Przy próbie naruszenia gniazda osy robią się niezwykle agresywne i za wszelką cenę próbują chronić królową i larwy w swoim "domku".Pewien youtuber wpadł na niezwykle unikalny i kreatywny sposób pozbycia się szkodników z terenu swojego domostwa. Postanowił zalać podziemne gniazdo rozgrzanym do temperatury wrzenia aluminium. Skutek? Sami zobaczcie. Pamiętajcie jednak, aby nie powtarzać tego wyczynu.

Niedźwiedzie polarne wyginą. Szokujące prognozy naukowcówNiedźwiedzie polarne wyginą. Szokujące prognozy naukowcówCzytaj dalej

Nagranie


Nagranie możecie obejrzeć poniżej:

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nadchodzą toksyczne burze z gradem. Fascynujące odkrycie naukowców
  2. Ludzkość czeka gorsze zagrożenie niż pandemia wirusa. Bill Gates ostrzega
  3. Tak powstają ogromne dziury na całym świecie. 200 metrowa koparka w akcji
  4. Niedźwiedzie polarne wyginą. Szokujące prognozy naukowców

Następny artykuł