Gniazdo os w suficie
Źródło: Hornet King - wideo - /watch?v=I_gxzlO7Fow

Znalazł olbrzymie gniazdo os w suficie. Tysiące agresywnych owadów zawładnęło domem [wideo]

Artur ŁokietekArtur Łokietek
13 Września 2020

Osy, wbrew obiegowej opinii, potrafią być pożyteczne. Zdarzają się jednak sytuacje, w których budują swoje gniazdo praktycznie w domu człowieka. Wtedy trzeba je jak najszybciej usunąć. Wyjątkowe nagranie pokazuje usuwanie wybitnie olbrzymiego gniazda tych stworzeń.

Na wyjątkowym filmiku uchwycono metody pozbywania się niezwykle wielkiego gniazda os, które praktycznie opanowały cały dom. Właścicielowi współczujemy.

Osy potrafią być pożyteczne

Osy, wbrew obiegowej opinii, to całkiem pożyteczne stworzenia. Oczywiście, potrafią nas wkurzyć, gdy staramy się miło spędzić czas w ogrodzie bądź na kempingu, a ich użądlenie boli, a w skrajnych przypadkach może nawet prowadzić do śmierci. Mimo wszystko osy pełnią niebagatelną rolę w ekosystemie, gdzie za ich sprawą ochraniane są plony przed niebezpiecznymi szkodnikami. Owady te gustują bowiem w gąsienicach i mszycach. Pełnią też inną, dość zaskakującą rolę, gdyż są niejako... sprzątaczami. Tak, osy potrafią zabierać go gniazda fragmenty porzuconej dziko padliny, z czego czerpią niezwykle obfite źródło białka. Nie dziwi jednak to, że nie mają one zbyt dobrej opinii wśród ludzi, gdyż potrafią wyrządzić spore i bolesne szkody.

Niesamowite materiały z Marsa. Zdjęcia w rozdzielczości 4K zdradzają każdy szczegółNiesamowite materiały z Marsa. Zdjęcia w rozdzielczości 4K zdradzają każdy szczegółCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:
1. Skarb Putina potężną bronią Rosji. Dzięki niemu ucisza Zachód i trzyma kraj na powierzchni
2. Tomasz Komenda zostanie ojcem. Zdradził płeć i imię dziecka

Osy są też niebezpieczne

W przeciwieństwie do pszczół, które są niezwykle pożyteczne i potrzebne ludziom, osy mogą wyrządzić nie lada szkody u człowieka. Chodzi tu przede wszystkim o użądlenia - w wykonaniu pszczół bolą one, ale są stosunkowo rzadkie, gdyż dany osobnik wtedy ginie. Osy jednak nie giną, a potrzebują chwili na zregenerowanie jadu. Miejsce, w które nas użądliły, staje się również swoistą tarczą dla reszty atakujących nas stworzeń. Mimo faktu, że osy słyną z podobnej agresji co szerszenie, są znacznie spokojniejsze. One, podobnie jak pszczoły, nie szukają "bójki", a użądlenia zazwyczaj mają miejsce, gdy staniemy na torze ich lotu bądź znajdziemy się w bardzo bliskim sąsiedztwie ich gniazda. A te potrafią zaskoczyć.

Tak wyglądają Niemcy. Chcą, żeby w Polsce było identycznieTak wyglądają Niemcy. Chcą, żeby w Polsce było identycznieCzytaj dalej

Olbrzymie gniazdo uchwycone na nagraniu

Osy zazwyczaj budują swoje gniazda w opuszczonych przez człowieka, nieużywanych budynkach, pod stropami budynków, ale też w lasach. np. na drzewach czy w ich korzeniach. Zdarzają się jednak sytuacje, w których zajmą nieużytkową przestrzeń nawet w naszym domu! Specjalista ds. usuwania gniazd tych owadów z kanału Hornet King dostał wezwanie na usunięcie, jego zdaniem, największego gniazda, jakie kiedykolwiek widział w całej swojej karierze. Osy urządziły się w przestrzeni pomiędzy garażem a dachem i dostęp do nich był utrudniony do tego stopnia, że trzeba było rozwalić kawałek sufitu. Likwidadtor użył później m.in. odkurzacza i wessał do niego zarówno część os, jak i fragmenty gniazda. Na koniec zostało one brutalnie przez niego zerwane. Całość możecie obejrzeć poniżej!

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Krowa tonęła we łzach. Myślała, że jedzie na rzeź, niespodziewanie kierowca ciężarówki obrał inny kurs
  2. Sklep z Rancza istnieje naprawdę. Klienci masowo pytają o jeden produkt, właścicielka zaciera ręce
  3. Energia jądrowa przyszłości zatwierdzona. Reaktory atomowe trafią między innymi do Czech
  4. Otworzył wojskową konserwę z 1900 roku. Zawartość zwaliła go z nóg [wideo]
  5. NASA buduje zmiennokształtne samoloty. Nadchodzi lotnicza rewolucja [wideo]
  6. Ponad 900 osób zarażonych w ciągu doby. Specjaliści przedstawili scenariusz na nadchodzące dni

Następny artykuł