Paczkomat
Źródło: Wikimedia Commons

Rewolucja InPost. Powstanie zupełnie nowy typ Paczkomatów

Artur ŁokietekArtur Łokietek
9 Września 2020

Paczkomaty to jedne z najwygodniejszych rozwiązań jeżeli chodzi o dostarczanie przesyłek. Teraz jednak może się stać nawet jeszcze bardziej wygodne! Wszystko ma się zmienić za sprawą nowoczesnego rozwiązania zaprezentowanego przez InPost!

Przyzwyczailiśmy się już do korzystania z Paczkomatów i choć kurier wcale nie puka do naszych drzwi, własnoręczne wybieranie o której godzinie zdecydujemy się samemu odebrać przesyłkę stało się niezwykle atrakcją możliwością. A co gdybyśmy... nie musieli jeszcze nigdzie nie wychodzić?

Paczkomatowy szał

Paczkomaty od InPostu to rozwiązania tyleż nowoczesne, co wygodne. W końcu do tej pory korzystaliśmy przede wszystkim z usług Poczty Polskiej albo kurierów, ale bądźmy szczerzy - w pierwszym przypadku droga przesyłki potrafiła znacznie się wydłużać, a w drugim mało kto mógł czekać na kuriera do godziny 12-13, skoro dużo osób od rana pracuje. Paczkomaty pozwalają na samodzielne określenie pory, w której odbierzemy naszą przesyłkę, choć musi się ona mieścić w danym okienku czasowym. Same lokalizacje tych urządzeń także zachęcają, gdyż zgodnie z informacjami InPostu, w całej Polsce stanęło do tej pory ponad siedem tysięcy Paczkomatów. Nieustannie też pojawiają się nowe. Zazwyczaj spotkać je możemy w kluczowych punktach danych osiedli - przy sklepach, stacji benzynowych czy biurach albo uczelniach. InPost szykuje jednak kolejne udogodnienie, które może znów namieszać w branży kurierskiej.

Zaskakujący easter egg w systemie Windows 95. Znalezienie go trwało 25 latZaskakujący easter egg w systemie Windows 95. Znalezienie go trwało 25 latCzytaj dalej

Paczkomat... w domu?!

Paczkomaty nazwane InDoor mają być urządzeniami, które staną nie na świeżym powietrzu, a we wnętrzu różnych budynków - mieszkalnych, biurowych czy nawet na klatkach schodowych nowoczesnych osiedli (no bo w bloku z wielkiej płyty ciężko byłoby raczej zmieścić potężne urządzenie). Co ciekawe, inicjatywa ta już ruszyła, choć na razie w formie testowej w jednej tylko lokalizacji. Jeżeli jednak studenci Uniwersytetu Warszawskiego korzystać będą z nowego nabytku, zapewne w całej Polsce będzie ich coraz więcej. "Wrzesień zaczynamy z kolejnym rewolucyjnym projektem – Paczkomatem InDoor. Zdecydowaliśmy się opracować i zbudować nową wersję popularnego Paczkomatu, ponieważ naszym zdaniem urządzenia tego typu mają olbrzymi potencjał. Już teraz klienci centrów handlowych, pracownicy biurowców czy mieszkańcy nowoczesnych osiedli będą mieli bezpośredni dostęp do wyjątkowej jakości usług InPost bez wychodzenia z budynku. Pierwszy Paczkomat InDoor został zainstalowany w prestiżowej lokalizacji, Bibliotece Uniwersytetu Warszawskiego, na warszawskim Powiślu" - mówi cytowany przez Komputer Świat prezes firmy, Rafał Brzoska.

Sześć aplikacji, które kradną nasze pieniądze. Google ostrzega przed złośliwym oprogramowaniemSześć aplikacji, które kradną nasze pieniądze. Google ostrzega przed złośliwym oprogramowaniemCzytaj dalej

Odbiór przesyłki na klatce

Oczywiście musimy jednak pamiętać, że nowe Paczkomaty InDoor wiązać się będą z pewnymi ograniczeniami. W końcu większość biur czy szkół zamykanych jest na noc, więc nie będzie możliwości korzystania z urządzenia 24 godziny na dobę (w przeciwieństwie zapewne do Paczkomatów w budynkach mieszkalnych). Wtedy jednak czas w jakim musimy zmieścić się z odbiorem paczki ma zostać odpowiednio wydłużony. Do funkcjonowania Paczkomatów InDoor potrzebne będzie odpowiedne zasilanie, łączność GSM i sporo miejsca - urządzenia mają wymiary 4 metry szerokości na 197 centymetrów wysokości, więc niekoniecznie mogłyby zmieścić się w niektórych lokalizacjach. Patrząc jednak na to, jak sytuacja z Paczkomatami wygląda przed świętami, możemy zgadywać, iż nowy pomysł InPost przyciągnie rzesze kolejnych klientów, a samo rozwiązanie powinno zostać z nami na stałe.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ogromny wyciek danych w Play. Tysiące Polaków zagrożonych
  2. Testy kliniczne najbardziej zaawansowanej szczepionki na COVID-19 wstrzymane. Wykryto groźne skutki uboczne
  3. Chiny będą nas szpiegować z kosmosu? Na orbitę wysłano globalnego obserwatora Ziemi
  4. Modowa rewolucja? Ekologiczna skóra z grzybów przyszłością odzieży

Następny artykuł