Bill Gates
Źródło: flickr

Czy według Ciebie Bill Gates powinien bardziej angażować się w walkę z pandemią?

Stanisław JanowskiStanisław Janowski
11 Października 2020

Walka z koronawirusem trwa. Sytuacja w kolejnych krajach, w tym w Polsce, pogarsza się. Czy w takich realiach miliarder Bill Gates, który od początku pandemii dosyć mocno angażuje się w zwalczanie wirusa, powinien przekazać jeszcze większe pieniądze dla ośrodków badawczych, które pracują nad skuteczną szczepionką?

Co prawda w końcu po paru dniach liczba nowych, dobowych zakażeń w Polsce nie osiągnęła rekordowej wartości, dla przypomnienia wczoraj nowych zarażeń było 5300, ale wciąż utrzymuje się na bardzo wysokim poziomie ponad 4000 zarażeń wirusem SARS-CoV-2 na dobę.

Druga fala pandemii z rekordami

Przed wakacjami eksperci, w tym Bill Gates, ostrzegali przed możliwością nadejścia drugiej fali zachorowań na COVID-19. Tak jak mówili, tak się stało i od września mamy do czynienia z wzrostem zarażeń wirusem SARS-CoV-2, co więcej w ostatnich dniach liczby te zaczęły zwiększać się w zastraszającym tempie. W Polsce różnice między jednym dniem, a kolejnym potrafiły wynosić nawet 1000 zachorowań. Dzisiaj Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że odnotowało 4178 nowy przypadków zarażeń co oznacza, że liczba zachorowań zmniejszyła się o ponad tysiąc, sytuacja jest jednak w dalszym ciągu poważna.

Niewielu wie, że córka Marii Skłodowskiej-Curie również była geniuszem. Dostała najbardziej prestiżową nagrodęNiewielu wie, że córka Marii Skłodowskiej-Curie również była geniuszem. Dostała najbardziej prestiżową nagrodęCzytaj dalej

Bill Gates i kontrowersje

Postać Billa Gatesa wzbudza podczas pandemii koronawirusa sporo kontrowersji. Według niektórych osób, to właśnie miliarder jest jedną z osób, które stoją za wybuchem i dalszym rozwojem pandemii. Sam Gates niejednokrotnie zabierał już głos w tej sprawie, jednak najbardziej fanatyczni zwolennicy tej teorii po prostu mu nie wierzą i doszukują się podstępu w działaniach założyciela Microsoftu.

DZISIAJ GRZEJE:

1. Masz banknot 50 zł? Może być wart fortunę, lepiej przeszukaj kieszenie

2. Człowiek zamiast książki. Żywe biblioteki są coraz bardziej popularne

Obrazy Techgame"Jeden z dziesięciu": odpowiedzi, które przeszły do historii teleturnieju. Tadeusz Sznuk nie wiedział, jak zareagowaćCzytaj dalej

Bogaci na ratunek?

Bill Gates jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych postaci związanych z pandemią koronawirusa. Miliarder przekazał ogromne sumy na wsparcie ośrodków badawczych, które od początku epidemii pracują nad stworzeniem skutecznej szczepionki przeciwko wirusowi. Dzisiaj informowaliśmy już o tym, że Gates wypowiedział się ostatnio w temacie tego, kiedy wrócimy do normalnego życia i prognozy nie są optymistyczne. Miliarder uważa, że najbardziej optymistyczne założenie daje nam szansę na powrót do normalności gdzieś pod koniec przyszłego roku.

Bill Gates o końcu pandemii. Zostanie z nami na dłużejBill Gates o końcu pandemii. Zostanie z nami na dłużejCzytaj dalej

Czy w związku z taką sytuacją powinniśmy wymagać od Billa Gatesa i innych najbogatszych mieszkańców naszej planety, aby jeszcze bardziej wsparli finansowo naukowców pracujących nad szczepionką? A może ich pieniądze powinny zostać wykorzystane przy okazji kupowania szczepionek dla biedniejszych krajów, które same sobie nie poradzą z takimi zakupami?


Następny artykuł