Ciężarówka wojskowa, medyczna.
Źródło: Pixabay

Czy Twoim zdaniem Wojsko Polskie powinno pomagać w walce z pandemią?

Stanisław JanowskiStanisław Janowski
15 Października 2020

Pandemia koronawirusa w Polsce znowu się rozpędza. Od kilku dni notujemy coraz większą ilość zachorowań dobowych, dzisiaj ta wartość przekroczyła 8000 przypadków. Czy w takiej sytuacji Wojsko Polskie powinno bardziej zaangażować się w walkę z epidemią?

Wszystkie służby ratunkowe mają w dobie pandemii pełne ręce roboty. Najgorsza sytuacja panuje w szpitalach, które ze względu na wzrastającą liczbę chorych stają się przeładowane. Również policja nie może narzekać na nudę, do ich zadań należy między innymi kontrolowanie czy obywatele naszego kraju stosują się do obostrzeń wydawanych przez rząd.

Eid Mar - prawdopodobnie najdroższa moneta na świecie. Jej historia jest niesamowitaEid Mar - prawdopodobnie najdroższa moneta na świecie. Jej historia jest niesamowitaCzytaj dalej

Jak Wojsko Polskie angażuje się w pandemię

W oficjalnych serwisach internetowych Rzeczypospolitej Polskiej możemy znaleźć artykuł, w którym opisywany jest sposób zaangażowania Wojska Polskiego w walkę z pandemią wirusa SARS-CoV-2 w Polsce. Z zapewnień rządu wynika, że WP angażuje się od samego początku w pomoc związaną z epidemią COVID-19 na terenie naszego kraju.

Do obowiązków żołnierzy w tych trudnych czasach należy patrolowanie granic w celu ich obrony, wspólne patrole z policją ulicami polskich miast, transport żywności i środków ochrony osobistej oraz opieka nad kombatantami i rodzinami medyków. Co więcej w stałej gotowości jest 14 wojskowych szpitali i 5 ośrodków medycyny prewencyjnej (stan na 1 czerwca 2020 roku). Wojsko jest również za wykonywanie testów, dzięki którym można wykryć koronawirusa. Odbywa się to w kilku wojskowych ośrodkach, m.in. Ośrodku Diagnostyki i Zwalczania Zagrożeń Biologicznych w Puławach Wojskowego Instytutu Higieny i Epidemiologii.

Amazon otwiera nowe stanowiska pracy w Polsce. Wiemy jakie pieniądze oferuje przyszłym pracownikomAmazon otwiera nowe stanowiska pracy w Polsce. Wiemy jakie pieniądze oferuje przyszłym pracownikomCzytaj dalej

Czy Wojsko Polskie powinno angażować się w walkę z pandemią?

Pojawia się więc kilka pytań związanych z działaniem wojska w tych szczególnych czasach. Czy WP powinno mocniej angażować się w pomoc obywatelom naszego kraju? A może wręcz przeciwnie, żołnierze powinni wrócić do swoich obowiązków w koszarach i skupić się na obronie obserwacji i obronie Polski?

W teleturnieju W teleturnieju "Jeden z dziesięciu" padła odpowiedź, która rozbawiła wszystkich. Zawodnik poczerwieniał ze wstyduCzytaj dalej

Następny artykuł