er pandemic simulator
Źródło: Steam

I to się nazywa marketing. Polska firma stworzy "symulator pandemii"

Artur ŁokietekArtur Łokietek
2 Czerwca 2020

Było już COVID: The Outbreak, a teraz czas na ER Pandemic Simulator. Movie Games ogłosiło rozpoczęcie prac nad swoją najnowszą produkcją. Gra ma pokazać trudną pracę pracowników SOR w obliczu pandemii. Część zysku ze sprzedaży trafi na rzecz walki z koronawirusem.

Symulatorów na rynku bez liku, ale znów zapowiedziano kolejny. ER Pandeminc Simulator ma jednak wzniosły cel.

ER Pandemic Simulator

Symulator nigdy nie za dużo! Powstaje kolejny - ER Pandemic Simulator nad którym pracuje polskie Movie Games. W komunikacie giełdowym poinformowano, że grze wcielimy się w pracownica Szpitalnego Oddziału Ratunkowego i będziemy musieli ocalić wiele ludzkich istnień w obliczu pandemii. Deweloperzy zapowiadają, że 10 procent przychodów z gry zostanie przeznaczone na walkę z koronawirusem. "Praca lekarza w obliczu niespotykanych dotąd wyzwań, takich jak pandemia koronawirusa, jest naprawdę bardzo wymagająca. Kiedy większość osób spędza jeszcze czas na domowej kwarantannie, setki tysięcy lekarzy oraz pielęgniarek ryzykuje życie, aby dbać o zdrowie zakażonych. Chcemy, aby odbiorca naszej gry zobaczył, jak ciężki jest to zawód oraz jak dużo nasze społeczeństwo zawdzięcza tym osobom. Jako Movie Games chcemy oddać hołd ich pracy nie tylko poprzez stworzenie gry, ale również poprzez realne wsparcie walki z koronawirusem. Część zysku ze sprzedaży 'ER Pandemic Simulator' zostanie przeznaczona właśnie na ten cel" - wyjaśnia w komunikacie prezes spółki Mateusz Wcześniak.

Jak się w to będzie grało?

Mimo wzniosłych celów, gra musi jednak zapewnić godziwy gameplay. Tu jednak sytuacja zapowiada się całkiem ciekawie. Jako członek SOR zostaniemy wyposażeni w podstawową encyklopiedię zdrowia, zgodnie z którą będzie możliwe diagnozowanie poszczególnych pacjentów. Tu istotne będą wstępna badania oraz (co ciekawe) wywiad lekarski. Pacjenci mogą też kłamać na temat objawów ("to ze stresu panie doktorze"), więc niejako zabawimy się również w detekywa. W grze będziemy mogli korzystać z całego szpitalnego wyposażenia - laboratorium i urządzeń pokroju USG, EKG, RTG, CT, MRI i nie tylko.

Praca w obliczu wirusa

ER Pandemic Simulator nie nazywałby się tak, gdyby nie pandemia, która jest tutaj niejako tłem całej rozgrywki. Jako lekarz będziemy musieli skupić się na wychwytywaniu przypadków zarażeń i jak najszybszym ich izolowaniu. Pojawią się aspekty ekonomiczne - dbanie o zasoby szpitala czy nawet środki ochrony. Pojawi się też opcja zarządzania szpitalem. To wszytko, wraz z wieloma urządzeniami diagnostycznymi ma nam zapewnić wiele godzin rozgrywki. Produkcja ma zadebiutować w 2021 roku, a jej premiera nastąpi na pewno na platformie Steam na PC. O innych sprzętach na razie nie wiadomo.

Zobacz także:

  1. Oficjalna premiera Valoranta już dzisiaj! Miesiące beta testów zakończone
  2. Activision opóźnia nowe sezony Call of Duty: Modern Warfare i Warzone
  3. Gry na PS5 mogą być droższe od gier na poprzednie generacje. Zaskakujące słowa prezesa Sony
  4. Polak rekordzistą świata. Przeszedł Diablo 2 w mniej niż godzinęNastępny artykuł