Rabkoland
Źródło: Wikipedia/ Dariusz.Biegacz - Own work, CC BY-SA 4.0

Popularny park rozrywki znalazł się w czerwonej strefie. Dramat zwolnionych pracowników

Artur ŁokietekArtur Łokietek
21 Sierpnia 2020

Jeden z najpopularniejszych parków rozrywki w regionie musiał zostać zamknięty. Spowodowało to kompletną zmianę planów wielu wczasowiczów. Zarząd parku informuje, że został zmuszony do zwolnienia wielu pracowników.

Park rozrywki, w którym zamiast atmosfery szczęcia panuje istny dramat. Zarząd parku nie zgadza się z decyzją urzędników państwowych.

Nadchodzi czerwona strefa

W związku z rosnącą liczbą zakażeń koronawirusem w naszym kraju, rząd jakiś czas temu zdecydował się na wprowadzenie podziału na "czerwone" i "żółte" strefy, czyli regiony, w których obostrzenia są zaostrzone w stosunku do reszty kraju. Jeżeli dany powiat zostanie objęty żółtą strefą oznacza to wymagania co do stosowania się do niektórych restrykcji. Dotyczą one m.in. ograniczenia osób na widowni w obiektach sportowych, liczby ludzi w restauracjach, całkiem spore limity na liczbę gości weselnych czy na wydarzeniach kulturalnych. Jednak to na czerwone strefy narzucone zostają poważne ograniczenia. Jedną z takich stref stał się ostatnio powiat nowotarski w województwie małopolskim.

Szokujący eksperyment. Miliony genetycznie zmodyfikowanych komarów wypuszczono na wolnośćSzokujący eksperyment. Miliony genetycznie zmodyfikowanych komarów wypuszczono na wolnośćCzytaj dalej

Dramat w parku rozrywki

Jeden z najpopularniejszych obiektów w tym regionie, park rozrywki Rabkoland w Rabce-Zdroju został objęty czerwoną strefą. Wymusiło to na zarządzie decyzję o zamknięciu całego kompleksu. Jest to szczególnie tragiczna informacja, gdyż znajdujemy się nadal w okresie wakacyjnym, gdy właśnie wszelkie parki rozrywki przeżywają istny szturm odwiedzających. Administracja obiektu musiała zwolnić kilkudziesięciu pracowników i zarzuca rządowi, że nierówno traktuje wszytkich co do regulacji związanych z wprowadzeniem czerwonej strefy. Chodzi tu przede wszystkim o wymóg zamykania parków rozrywki, wesołych miasteczek i innych podobnych obiektów. Przedstawiciele parku uważają, że takie zasady naruszają prawa przedsiębiorców dotyczące tego sektora.

Wysyp kawę na folię i ją podpal. Piorunujący efekt jest natychmiastowyWysyp kawę na folię i ją podpal. Piorunujący efekt jest natychmiastowyCzytaj dalej

Niezrozumiała decyzja?

Zarząd parku uważa, że ograniczenia które nadeszły wraz z czerwoną strefą naruszają “zasadę proporcjonalności i konstytucyjnej równości". Czemu? Albowiem mimo tego, że różne "duże" obiekty muszą zostać zamknięte, mimo absolutnie wysokiego ryzyka, zasada ta nie dotyczy np. kin, klubów fitness, a nawet basenów. Piotr Wiecha, właściciel Rabkolandii, informuje, że dotąd nie wykryto w obieckie ani jednego zarażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Pozostaje nam czekać do ustosunkowania się urzędników na skargę przedstawicieli parku.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Niemcy podjęli niezwykle ważną decyzję. Znamy termin rozpoczęcia szczepień na koronawirusa
  2. Większość osób nie wie do czego służy ten przycisk. Jego zastosowanie Cię zaskoczy
  3. Czy miód rzeczywiście leczy choroby? Jasne stanowisko naukowców
  4. Osoby po 40 roku życia powinny pracować maksymalnie 3 dni w tygodniu. Zaskakujące wyniki badań

Następny artykuł