Pawel Jumper
Źródło: youtube.com

Paweł Jumper" ma już 10 lat. Pamiętacie jeszcze ten kultowy filmik?

Kuba WielochKuba Wieloch
30 Sierpnia 2020

Jak ten czas leci. Aż ciężko uwierzyć, że jeden z największych hitów polskiego internetu ma już 10 lat

Wielki Paweł Jumper


Paweł Jumper to prawdopodobnie jeden z najważniejszych filmów polskiego Youtuba. Ten niepozorny śmieszny filmik, był memem, który przedostał się do szeroko rozumianej polskiej popkultury. Ciężko będzie znaleźć Polaka, który korzysta z serwisu Youtube i nie widział niezwykłego skoku młodego Pawła.

To już 10 lat


Nagranie pod niezwykle wymownym tytułem "Paweł Jumper-Orginał" trafił do sieci 28 sierpnia 2010 roku. Co ciekawe, wnioskując z jakości obrazu, można śmiało założyć, że film nagrany był parę lat wcześniej i na Youtube trafił ze sporym opóźnieniem. Warto tu wspomnieć, że oryginalnego nagrania nie znajdziecie już w popularnym serwisie VOD. Został on usunięty, jednakże jak dobrze wiecie reuploady to najmocniejsza strona dzisiejszego internetu i raz zapostowany mem nigdy nie zaginie.

Amerykanie Amerykanie "zgubili" gdzieś 6 potężnych bomb atomowych. Nikt nie wie, co się z nimi stałoCzytaj dalej

Niezwykły wyczyn Polaka


Filmik na, którym Paweł pokonuje barierę 1 niezwykle nieudanym skokiem rowerowym obejrzało ponad 3,4 miliona użytkowników. W dzisiejszych czasach ten wynik nie zrobi na nikim większego wrażenia, jednakże jest to obraz kultowy, który był wielokrotnie rozrzucany. Poza tym Youtube 10 lat temu był zdecydowanie mniejszym serwisem i każdy film przekraczający milion wyświetleń mógł być już nazwany hitem.
Pan Paweł pochodzi ze wsi Raciniewo w gminie Unisław (województwo kujawsko-pomorskie). To właśnie tam, na kultowych schodkach został "zkamerowany" skok Pawła na swoim "bolidzie". Co ciekawe miejsce, w którym dokonano tego niezwykłego skoku, jest obecnie obiektem kultu, gdzie turyści przychodzą oddać cześć swojemu idolowi.

Górnicy znów grożą strajkiem. Czy to koniec przywilejów dla pracowników kopalni?Górnicy znów grożą strajkiem. Czy to koniec przywilejów dla pracowników kopalni?Czytaj dalej

Tragedia w cieniu nagrania


Pamiętajcie jednak, aby pod żadnym pozorem nie próbować powtarzać skoku Pawła Jumpera. Niestety w zeszłym roku doszło do ogromnej tragedii. Pewien 16-letni chłopiec próbował powtórzyć skok bohatera nagrania i w wyniku poniesionych obrażeń zginął. Chłopak uderzył głową o betonową płytę.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. League of Legends: Poznajcie Samirę, nową bohaterkę o pseudonimie "Róża Pustyni"
  2. Absurdalne nagranie. Wjechał traktorem na najsłynniejszy tor wyścigowy świata
  3. Amerykanie "zgubili" gdzieś 6 potężnych bomb atomowych. Nikt nie wie, co się z nimi stało
  4. Górnicy znów grożą strajkiem. Czy to koniec przywilejów dla pracowników kopalni?

Następny artykuł