dziecko
Źródło: Pixabay

Duże zmiany w świadczeniu 500+. O czym należy pamiętać

Artur ŁokietekArtur Łokietek
30 Czerwca 2020

Nadchodzą duże zmiany w 500+. Dotyczą one m.in. samego sposobu wnioskowania o świadczenie w kolejnych okresach rozliczeniowych. W tym roku nastąpiła też zmiana terminu naboru wniosków.

Ważne zmiany w świadczeniu 500+! Wyjaśniamy, o co chodzi.

Zmiany w 500+

Marlena Maląg, minister rodziny, pracy i polityki społecznej przypomina wszystkim beneficjentom 500+ o ważnych zmianach dotyczących sposobu i terminu składania wniosków o przyznanie świadczenia. W tym roku bowiem, takiego świadczenia nie trzeba składać. Wszystkie wnioski, które zostały złożone od 1 lipca ubiegłego roku pozwalają na pobieranie kwoty 500 złotych aż do końca maja 2021 roku. Oczywiścię jeżeli się nie przystąpiło do programu, a spełnia się wymagania, wciąż można to zrobić. W tym celu trzeba wykorzystać jedną z platform takich jak Emp@tia, Platformy Usług Elektronicznych ZUS czy w formie elektronicznej przez bank.

Wielkie zmiany w 500+

W przyszłym roku nadchodzą kolejne zmiany w świadczeniu Rodzina 500+. Chodzi tu o ważną zmianę w okresie rozliczeniowym, który teraz obejmować ma okres od 1 czerwca danego roku do 31 maja kolejnego roku. Samo składanie wniosków zostanie umożliwione w formie elektronicznej od 1 lutego 2021 roku, zaś w formie klasycznej od 1 kwietnia. Resort informuje, że wkrótce wejdzie w życie szeroko zakrojona akcja informacyjna, w celu wyjaśnienia biorcom nadchodzących zmian.

Zobacz także:

  1. Miliony Polaków dostaną 300 złotych. Wnioski można składać już od jutra
  2. Niesamowite nagranie. Chmura wyglądająca jak z filmu science-fiction zawisła nad miastem
  3. Padła strona MSZ. Tysiące Polaków mogło stracić swój głos w wyborach
  4. Kolejni Polscy turyści zakażeni koronawirusem. Mogli się zarazić od właściciela domkówNastępny artykuł