Banknot
Źródło: flickr.com

Masz banknot 10 zł? Koniecznie przeszukaj portfel, może być wart prawdziwą fortunę

Kuba WielochKuba Wieloch
3 Października 2020

Warto przeszukać swój portfel, jeśli masz w nim banknot o nominale 10 zł, przyjrzyj się mu uważnie. Jeden szczegół może zadecydować o tym, czy zgarniesz fortunę. Może być wart nawet kilka milionów złotych.

Okazuje się, że banknoty i monety mogą być warte znacznie więcej, niż wskazuję widniejący na nich nominał. Jest to przede wszystkim efekt wrzucenia na rynek kolekcjonerskich i specjalnych edycji, których ilość jest znacznie ograniczona.

Gigantyczne zmiany w Poczcie Polskiej. Koniec z kolejkami w placówkach, decyzja już zapadłaGigantyczne zmiany w Poczcie Polskiej. Koniec z kolejkami w placówkach, decyzja już zapadłaCzytaj dalej

Jeden szczegół

Jeśli masz w portfelu banknot o nominale 10 zł, koniecznie uważnie się mu przyjrzyj. Być może jesteś posiadaczem niemałej fortuny i nawet nie zdajesz sobie z tego sprawy. Rzeczą, która determinuje, czy jesteś posiadaczem fortuny jest numer seryjny banknoty, czyli ciąg cyfr umieszczony po prawej strony banknoty na dole, obok podobizny króla. Jak wynika z informacji z serwisu Eska.pl to właśnie on decyduje o rzeczywistej wartości banknoty. Kiedy więc możemy zdobyć fortunę?

Biedronka czy Lidl? Aplikacje mobilne gwarantują tańsze zakupy, Polacy wybrali faworytaBiedronka czy Lidl? Aplikacje mobilne gwarantują tańsze zakupy, Polacy wybrali faworytaCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

1. Czeka nas niezwykle mroźna i śnieżna zima? Model matematyczny już przewidział dla nas przyszłość

2. Agnieszka Kotońska z “Googlebox. Przed telewizorem” przeszła ogromną metamorfozę. Fani są pod wrażeniem

Trzeba mieć sporo szczęścia

Najwięcej warte są banknoty, których numer seryjny składa się z ciągu tych samych cyfr. Tak więc, jeśli na swoim banknocie 10 zł znajdziesz numer seryjny np. 111111, wówczas może się okazać, że jesteś prawdziwym milionerem. Należy tutaj jednak lekko ostudzić atmosferę, bo tego typu banknotów jest w Polsce bardzo mało, więc szansa na to, że jesteś szczęściarzem, jest mniejsza niż wygranie w loterii.

Jakie banktonty gwarantują fortunę?

Niemniej, warto sprawdzić swoje banknoty i dokładnie przyjrzeć się numerom seryjnym, bo jak zauważa serwis Eska.pl i istnieją również inne kombinacje, które co prawda nie są warte miliony, ale wciąż wielokrotnie podbijają wartość banknotów. Okazuje się, że przy odpowiedniej kombinacji cyfr banków zł może być wart kilkanaście tysięcy złotych. Przykładowymi ciągami cyfr, które gwarantują sporą ilość pieniędzy są: 1234321, 1134311, 8175718. Bardzo dużo, bo nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych są również warte banknoty z numerami: 1234567 i 8765432.

Zmiana czasu 2020: Kiedy przestawiamy zegarki na czas zimowy?Zmiana czasu 2020: Kiedy przestawiamy zegarki na czas zimowy?Czytaj dalej

Numizmatyka

Numizmatyka jest pomocniczą nauką historyczną, zajmującą się badaniem monet, banknotów i innych znaków pieniężnych pod względem historycznym, estetycznym, a także technicznym. W ostatnich latach coraz częściej za dział numizmatyki uważana jest polityka monetarna (zwalczanie przestępczości monetarnej, polityka emisyjna, obieg pieniądza). Co ciekawe słowo "numizmatyka" pochodzi od greckiego "nomisma". Warto również wspomniećm, że nauka ma swoje początki w XIV wieku, a zaczęła rozwijać się gwałtownie w epoce renesansu. Największe w Polsce zbiory monet, medali i banknotów znajdują się w muzeach narodowych w Warszawie i w Krakowie.

ING Bank Śląski wprowadza innowacyjne zmiany. Chodzi o płatności kartąING Bank Śląski wprowadza innowacyjne zmiany. Chodzi o płatności kartąCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Myśliwy z Holandii przypadkowo postrzelił kobietę pod Wieluniem. Kolejna tragiczna pomyłka na polowaniu
  2. Wyjątkowo do mięsa wrzuciła łyżkę ulubionej przyprawy, rodzina nie mogła uwierzyć w niebiański smak kotletów
  3. Czeka nas niezwykle mroźna i śnieżna zima? Model matematyczny już przewidział dla nas przyszłość
  4. W Milionerach wszyscy zamarli gdy padło pytanie. Było niewiarygodnie trudne, nawet Urbański zaniemówił
  5. W TVP gwiazda disco polo w roli naukowca. Absurd przekroczył wszelkie granice
  6. Nowe obostrzenia szybciej niż przypuszczano. Zapadła decyzja

Następny artykuł