Karty Pokemon wyłożone na stół.
Źródło: flickr

Karta Pokemon jak apartament w Warszawie. Astronomiczna cena, raper wydał ogromne pieniądze

Stanisław JanowskiStanisław Janowski
14 Października 2020

Karty do gier potrafią osiągać astronomiczne ceny. Pieniądze, które są w stanie zapłacić kolekcjonerzy lub zawodowi gracze za kawałek zadrukowanego papieru potrafią naprawdę szokować. Nie inaczej jest w przypadku karty do gry Pokemon, na której znajduje się legendarny “stworek”.

Raper znany pod pseudonimem Logic wylicytował w ostatnim czasie kartę Pokemon, na której znajduje się legendarny Pokemon Charizard. Mężczyzna wydał na kawałek papieru ogromne pieniądze, licytacja zamknęła się na poziomie 220 tysięcy dolarów.

Pokemon Trading Card Game było kiedyś hitem

Karcianka oparta na niezwykle popularnej, między innymi w Polsce, kreskówce o kieszonkowych potworach była swego czasu najchętniej ogrywaną produkcją na rynku. Praktycznie każdy, kto wychowywał się w latach 90. kolekcjonował karty z Pokemonami. Te potrafi osiągać niebotyczne ceny, a za najdroższe z nich trzeba było płacić ogromne pieniądze. Chociaż Pokemon Trading Card Game debiutowało w 1996 roku, to nawet dzisiaj karty te cieszą się dużą popularnością, a w 2017 roku karty z Pokemonami odpowiadały za 82 procenty całego rynku gier karcianych! Do dzisiaj sprzedano ponad 27 miliardów kart z tej serii, za niektóre z nich trzeba było zapłacić ogromne pieniądze.

Burger King zapowiada nowości związane z PlayStation 5. Nietypowa współpraca na zwiastunieBurger King zapowiada nowości związane z PlayStation 5. Nietypowa współpraca na zwiastunieCzytaj dalej

Rekordowe pieniądze za kartę?

Iconic Auctions, które było odpowiedzialne za przeprowadzenie aukcji podaje, że karta zakupiona przez rapera Logica jest rekordowa pod względem wydanych na nią pieniędzy. Prawda jest jednak inna. W zeszłym roku podczas licytacji w domu aukcyjnym Weiss Auctions została wylicytowana karta Pikachu Illustrator, która łącznie z prowizją dla sprzedającego kosztowała łącznie 224 500 dolarów. Do rekordu zabrakło więc niewiele, co nie zmienia faktu, że sam Logic wydał już astronomiczne kwoty pieniędzy na kolejne karty Pokemon.

DZISIAJ GRZEJE:

1. NASA: W stronę Ziemi zmierza tajemniczy obiekt. Eksperci osłupieli, nie mogą uwierzyć, czym jest

2. Twoje meble mogą być warte więcej niż myślisz. Możesz śmiało zamienić je na nowe

Niewiarygodne skutki erupcji Wezuwiusza w Pompejach. Naukowcy są zaskoczeni, doskonałe znaleziskoNiewiarygodne skutki erupcji Wezuwiusza w Pompejach. Naukowcy są zaskoczeni, doskonałe znaleziskoCzytaj dalej

Prawie milion złotych za kartę. Ogromne pieniądze

Raper Logic znany jest wśród miłośników karcianki Pokemon bardzo dobrze. Karta Charizarda, za którą zapłacić 220 000 dolarów, a więc w przeliczeniu 839 203,49 zł jest tylko jedną z wielu, na które mężczyzna wydał krocie. Sama karta, którą zakupił 8 października jest o tyle specjalna, że pochodzi z pierwszego wydania, czyli z 1996 roku i przedstawia Charizarda w wersji shadowless holographic. Walka o kartę była zacięta, bo cena wywoławcza wynosiła 40 000 doalrów i była podbijana aż 17 razy.

Karta Charizarda z gry karcianej Pokemon.

Neutralizacja 5-tonowej bomby w Świnioujściu. Ładunek wybuchowy niespodziewanie eksplodował [wideo]Neutralizacja 5-tonowej bomby w Świnioujściu. Ładunek wybuchowy niespodziewanie eksplodował [wideo]Czytaj dalej

Raper przyznał, że od dziecka uwielbiał Pokemony, ale kiedy był mały, nie było go stać na booster boxy z kartami. Często próbował wymieniać kupony na jedzenie za jakiekolwiek karty Pokemon. Teraz, gdy emerytowany raper, a obecnie streamer jest już bogaty, może wydawać ogromne sumy pieniędzy na to co kocha, czyli kolekcjonowanie kart Pokemon.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Tuż po przebudzeniu zawsze wypijasz filiżankę kawy? Fatalnie, Twój żołądek może nie wytrzymać
  2. Koronawirus może przenosić się w nowy sposób. Zmieniono wytyczne
  3. Poczta Polska nabiera Polaków. Rozpoczęła się akcja na ogromną skalę
  4. Burger King zapowiada nowości związane z PlayStation 5. Nietypowa współpraca na zwiastunie
  5. Niewiarygodne skutki erupcji Wezuwiusza w Pompejach. Naukowcy są zaskoczeni, doskonałe znalezisko
  6. Chciała zrobić sobie selfie z tygrysem, gdy zwierzę dostrzegło jej ciążowy brzuch. Niewiarygodna reakcja

Następny artykuł