Logo firmy Amazon na ścianie budynku.
Źródło: Wikipedia Commons

Amazon otwiera nowe stanowiska pracy w Polsce. Wiemy jakie pieniądze oferuje przyszłym pracownikom

Stanisław JanowskiStanisław Janowski
15 Października 2020

Amazon jest firmą, która w Polsce działa już od wielu lat. W związku ze zwiększającym się zapotrzebowaniem na zamówienia w naszym kraju gigant postanowił otworzyć w naszym kraju kolejne miejsca pracy. Wiemy jakie pieniądze oferuje.

Amazon otworzył właśnie rekrutację, której celem jest pozyskanie 10 tysięcy nowych sezonowych pracowników w Polsce. Firma podzieliła się przy okazji kwotami na jakie mogą liczyć przyszli pracownicy giganta e-commerce, czy według Was te pieniądze są wystarczające?

Przedświąteczna gorączka. Duże pieniądze w obiegu

Okres przedświąteczny wiąże się ze wzmożonym ruchem paczek i zamówień internetowych. Ostatnio informowaliśmy o tym, że Poczta Polska otwiera rekrutację związaną z zatrudnieniem sezonowych pracowników, którzy mają zasilić takie profesje jak kurier, pracę na sortowni paczek i tym podobne. Teraz przygotowania do okresu zakupowego szału przedświątecznego rozpoczyna Amazon. Wiemy ile pieniędzy mogą zarobić przyszli pracownicy firmy założonej przez najbogatszego człowieka na Ziemi, czyli Jeffa Bezosa.

W teleturnieju W teleturnieju "Jeden z dziesięciu" padła odpowiedź, która rozbawiła wszystkich. Zawodnik poczerwieniał ze wstyduCzytaj dalej

Amazon coraz poważniejszy na polskim rynku

Firma założona przez Jeffa Bezosa zatrudnia w Polsce 18 000 pracowników. Amazon prowadzi w Polsce głównie centra logistyczne odpowiedzialne za rozsyłanie paczek na centralno-wschodnią Europę. W rozmowie z dziennikiem Rzeczpospolita głos w sprawie nowych wakatów zabrała Magdalena Rangosz-Kalinowska, menedżer PR Amazona w Polsce. Nowa rekrutacja dotyczy przede wszystkim nowo otwartych centrów logistycznych w Łodzi i Gliwicach. Łącznie w Polsce funkcjonuje już 9 tego typu placówek. Władze Amazona zdradziły na jakie pieniądze mogą liczyć przyszli pracownicy firmy.

DZISIAJ GRZEJE:

1. Najprostsze pytanie z Milionerów zaskoczyło uczestnika. Nikt się nie spodziewał

2. Gdzie najłatwiej zarazić się koronawirusem? Eksperyment amerykańskich naukowców nie pozostawia złudzeń

Ile pieniędzy można zarobić w Amazonie?

Rangosz-Kalinowska zdradza, że Amazon poszukuje pracowników o różnym wykształceniu i doświadczeniu. Coś dla siebie znajdą zarówno osoby początkujące, jak i specjaliści, inżynierowie i menadżerowie. Amazon kusi swoich przyszłych pracowników atrakcyjnymi ofertami pieniężnymi, podstawowe wynagrodzenie dla pracownika sezonowego wynosi 20 złotych brutto za godzinę pracy, do tego należy jeszcze doliczyć premię w wysokości 15 procent wynagrodzenia miesięcznego (ustalana na podstawie indywidualnej frekwencji i wyników zespołu). Osoby, które zdecydują się na pracę w okresie od 8 listopada do 26 grudnia mogą również liczyć na dodatkowe pieniądze w postaci premii świątecznej, która wyniesie 4 złote za godzinę. Oprócz pieniędzy, Amazon oferuje również ciepłe posiłki w cenie 1 zł, ubezpieczenie na życie oraz prywatna opieka medyczna. Amazon chwali się, że wszystkie benefity trafiają do pracownika od razu po rozpoczęciu pracy i nie są uzależnione od stażu pracy.

Eid Mar - prawdopodobnie najdroższa moneta na świecie. Jej historia jest niesamowitaEid Mar - prawdopodobnie najdroższa moneta na świecie. Jej historia jest niesamowitaCzytaj dalej

Pieniądze przed okresem świątecznym

Ze względu na trudną sytuację na rynku pracy, która związana jest z pandemią koronawirusa, otwarcie nowych stanowisk pracy przez Amazona w Polsce, to na pewno dobra wiadomość dla wszystkich, którzy z powodu lockdownu stracili miejsce zatrudnienia. Zastrzyk pieniędzy przed okresem świątecznym jest z pewnością bardzo ważnym aspektem w dzisiejszych czasach.

Banknot 10-złotowy może mieć znacznie większą wartość. Musi spełnić tylko jeden warunekBanknot 10-złotowy może mieć znacznie większą wartość. Musi spełnić tylko jeden warunekCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Marchewka w kształcie ośmiornicy i dynia ważąca tonę. Ogrodnicy przez przypadek wyhodowali na działkach prawdziwe potwory [ZDJĘCIA]
  2. Włosi zaprojektowali nowego Malucha. W ojczyźnie też za nim zatęsknili?
  3. Banknot 10-złotowy może mieć znacznie większą wartość. Musi spełnić tylko jeden warunek
  4. Księżyc pełnił kiedyś niezwykle ważną funkcję. Niesamowite odkrycie naukowców
  5. W teleturnieju "Jeden z dziesięciu" padła odpowiedź, która rozbawiła wszystkich. Zawodnik poczerwieniał ze wstydu
  6. Znany piłkarz przegrał walkę z ciężką chorobą. Miał tylko 47 lat, osierocił pięcioro dzieci

Następny artykuł