Laptop z włączoną usługą Netflix.
Źródło: pxfuel

Netflix podrożał. Trzeba wydać dużo więcej pieniędzy

Stanisław JanowskiStanisław Janowski
31 Października 2020

Netflix podniósł ceny za swoje usługi pierwszy raz od dwóch lat w Stanach Zjednoczonych. Użytkownicy zastanawiają się czy podwyżki dotkną też polskiego oddziału popularnego serwisu streamingowego. Czy Polacy będą chcieli płacić więcej pieniędzy za te same możliwości?

Ile kosztuje obecnie Netflix? Cena uzależniona jest od wersji pakietu, który zdecydujemy się wykupić. Obecnie Netflix posiada w swojej ofercie kilka różnych możliwości, które różnią się między sobą limitami związanymi z jakością streamingu oraz ilością urządzeń, na których jednocześnie można oglądać seriale i filmy. Za każdą z nich musimy wydać inną ilość pieniędzy.

Jak ogromny jest wszechświat? Nagranie wyjaśnia, ciężko sobie wyobrazićJak ogromny jest wszechświat? Nagranie wyjaśnia, ciężko sobie wyobrazićCzytaj dalej

Netflix - obecne ceny subskrypcji w Polsce

Ceny Netflixa w Polsce w 2020 roku uzależnione są od wersji subskrypcji, na którą się zdecydujemy. Chociaż ta największa platforma streamingowa miała swoją premierę w naszym kraju już w 2016 roku, to wiele osób wciąż z niej nie skorzystało, a część osób opłaca subskrypcje chociaż nawet do końca nie pamięta, ile za nią płaci.

Ceny pakietów na platformie Netflix różnią się zależnie od tego, w jaki sposób z niej korzystamy. Obecnie można zdecydować się na jeden z trzech pakietów, które oferują różne możliwości związane z jakością streamingu i ilością urządzeń, na których jednocześnie możemy oglądać seriale i filmy. Im więcej pieniędzy wydamy, tym więcej możliwości zyskujemy. Obecne oferty dzielą się na następujące pakiety:

Naukowcy zbadali superwulkan Yellowstone i osłupieli. Ogromne ilości magmy blisko powierzchniNaukowcy zbadali superwulkan Yellowstone i osłupieli. Ogromne ilości magmy blisko powierzchniCzytaj dalej
  • Podstawowy – 34 zł,
  • Standard – 43 zł,
  • Premium – 52 zł.

Co oferują pakiety na Netflixie?

Jeżeli wybierzmy najtańszy pakiet podstawowy, to uzyskamy możliwość oglądania seriali i filmów zarówno na laptopie, tablecie, telewizorze i smartfonie. W cenie jest oczywiście nieograniczona liczba tytułów, które oferuje amerykańska platforma streamingowa. Ograniczenia jednak istnieją. W pakiecie podstawowym można oglądać produkcje tylko na jednym urządzeniu na raz. Jest to więc rozwiązanie dla jednej osoby. Nie ma również możliwości oglądania w jakości HD.

Nieco lepiej sytuacja wygląda w przypadku pakietu standard. Trzeba na niego wydać trochę więcej pieniędzy, jednak Netflix daje wtedy możliwość jednoczesnego oglądania na dwóch urządzeniach. Koszty rozbijają się więc na dwie osoby, ponadto pojawia się również możliwość oglądania filmów i seriali w jakości HD.

Najdroższy pakiet, czyli premium daje możliwość oglądania zawartości Netflixa na czterech urządzeniach jednocześnie (koszty rozbijają się więc na cztery osoby) i w jakości Ultra HD. Jest to więc idealne rozwiązanie dla rodziny lub grupy znajomych. Przy czterech osobach pakiet kosztuje najmniej pieniędzy, bo 13 złotych miesięcznie. Pakiet można zmienić lub anulować w każdej chwili.

DZISIAJ GRZEJE:

1. Naukowcy odkryli niesamowitą planetę. “Druga Ziemia” przemierza samotnie kosmos

2. Lekarze ostrzegają. Osoby z tej grupy są szczególnie zagrożone ciężkim przebiegiem COVID-19

Naukowcy odkryli niesamowitą planetę. “Druga Ziemia” przemierza samotnie kosmosNaukowcy odkryli niesamowitą planetę. “Druga Ziemia” przemierza samotnie kosmosCzytaj dalej

Netflix ogłosił podwyżkę. Więcej pieniędzy za pakiety

Oddział Netflixa w Stanach Zjednoczonych ogłosił, że podnosi ceny za swoje usługi. Użytkownicy będą musieli zajrzeć głębiej do portfeli. Po przeliczeniu na naszą walutę, cena najdroższego pakietu, który umożliwia oglądanie w jakości 4K wynosi po podwyżce aż 71 złotych. Jest to pierwsza podwyżka cen na amerykańskim Netflixie od ponad dwóch lat.

Ekspert z siedzimy Netflixa podkreślił, że cena pakietów w Stanach Zjednoczonych nie oznacza automatycznej podwyżki w innych krajach, w których usługa ta jest dostępna. Ilość pieniędzy, które należy wydać za konkretne pakiety ustalana jest w oparciu o specyfikę danego rynku. Z drugiej strony pracownik nie zaprzeczył, że takie podwyżki nie nastąpią.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Już niedługo przełom w walce z COVID-19. Seniorzy skorzystają jako pierwsi
  2. Nic tak nie wzmacnia odporności jak surówka na bazie kiszonej kapusty i ogórków. 2 dodatkowe składniki i sos zapewniają jej wyjątkowy smak
  3. Jak ogromny jest wszechświat? Nagranie wyjaśnia, ciężko sobie wyobrazić
  4. Naukowcy zbadali superwulkan Yellowstone i osłupieli. Ogromne ilości magmy blisko powierzchni
  5. Naukowcy odkryli niesamowitą planetę. “Druga Ziemia” przemierza samotnie kosmos
  6. Na ponad 100-letnim grobie przez cały rok leżą patyki. Powód zupełnie inny, niż się wydaje
  7. Tylko dla osób o mocnych nerwach: skandaliczne sekrety pracy przy zbiorze truskawek w Niemczech

Następny artykuł