Pociąg PKP Intercity na stacji kolejowej.
Źródło: Wikipedia Commons

Ogromna wpadka PKP. To nie są warunki, w których można podróżować

Stanisław JanowskiStanisław Janowski
20 Września 2020

Polskie Koleje Państwowe przyzwyczaiły już swoich pasażerów, że rzeczywistość bywa brutalna. Teraz jednak pobite zostały kolejne rekordy. W dobie pandemii jeden z pasażerów obnażył okropną prawdę.

Pandemia koronawirusa trwa. W tym czasie neizwykle ważne jest zachowanie wysokiego poziomu higieny, szczególnie w miejscach publicznych. W pociągach niestety nie możemy liczyć na dozowniki z płynem dezynfekującym, a więc bardzo ważne są tamtejsze toalety, w których znajdują się zlewy z czystą wodą. Jak się jednak okazuje woda jest czysta tylko w teorii.

Wpadka PKP. Czy w takich warunkach mamy podróżować?

Jeden z pasażerów pociągu PKP Intercity do Zielonej Góry postanowił podzielić się na Twitterze nieprzyjemnym odkryciem, które napotkał w jednej z toalet w pojeździe. Okazało się, że woda, która płynęła z kranu i czysto teoretycznie powinna służyć do mycia rąk jest niepokojącej żółto-brązowej barwy. Internauta skomentował to w dowcipny sposób, z wiadomości dało się jednak wyczytać zirytowanie całą sytuacją. “Hej @PKPIntercityPDP, fajną macie wodę do mycia rąk w IC 27101 Czartoryski do Zielonej Góry. Jadę tym teraz.” Okazało się, że osobą, która opublikowało nagranie był specjalista ds. Badań i analiz ZTM w Warszawie. Opisana sytuacja miała miejsce wczoraj, tj. 19 września 2020 roku w godzinach porannych. Nagranie z wspomnianego kranu możecie zobaczyć na profilu, na Twitterze, pana Łukasza Filipczaka lub klikając tutaj.

Ludzie zatrzymywali auta by zobaczyć Ludzie zatrzymywali auta by zobaczyć "UFO". Tysiące nagrań zalało internet [wideo]Czytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

1. Tajemnicza planeta pojawiła się znikąd. Naukowcy aż osłupieli, gdy poznali prawdę

2. Chłopiec płakał bo nie dostał słodyczy. Reakcja psa zaskoczyła wszystkich

Detonacja bomby atomowej pod wodą. Niesamowite nagranie w 4KDetonacja bomby atomowej pod wodą. Niesamowite nagranie w 4KCzytaj dalej

PKP komentuje żenującą wpadkę

Polskie Koleje Państwowe szybko odpowiedziały na nagranie pana Łukasza Filipczaka. Pod jego nagraniem na Twitterze pojawił się lakonicznym komentarzem o treści “Przykro nam z powodu niedogodności, sprawa została skierowana do wyjaśnienia do odpowiedniego działu merytorycznego”. Społeczność internetowa od razu podchwyciła wpadkę PKP i zaczęła żartować na temat koloru “czystej” wody płynącej z kranu w toalecie. “To piwo” - komentował jeden z internautów. Ktoś inny stwierdził, że mógł to być “sok jabłkowy”. Wśród żartownisiów znalazł się również głos rozsądku, który wyjaśnił, że za niezbyt apetyczny kolor wody odpowiada prawdopodobnie rdza, która zebrała się w zbiorniku na wodę. W momencie pisania artykułu PKP nie odniosło się w dalszym stopniu do zaistniałej sytuacji.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Słodko - ostra surówka do obiadu. Rewelacyjne połączenie chrzanu i marchewki
  2. Ogromny lew podszedł do bezbronnego psa. Wszyscy zamarli, czekając na najgorsze
  3. Detonacja bomby atomowej pod wodą. Niesamowite nagranie w 4K
  4. Rosjanie przywłaszczają sobie Wenus. Szef Roskomos potwierdza
  5. Tajemnicza planeta pojawiła się znikąd. Naukowcy aż osłupieli, gdy poznali prawdę
  6. Warto sprawdzić portfel. Ta pięciozłotówka jest warta fortunę

Następny artykuł